Küçük yürekleri "Bir Mont Bir Bot" kampanyasıyla ısıtacağız

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları tarafından ‘Bir mont bir bot’ kampanyası başlatılıyor.

Küçük yürekleri "Bir Mont Bir Bot" kampanyasıyla ısıtacağız
22 Eylül 2020 Salı 15:33

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları tarafından ‘Bir mont bir bot’ kampanyası başlatılıyor.

Konu ile ilgili CHP İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır ile İl Gençlik Kolları başkanı Doğukan Güney yaptıkları ortak açıklamada şöyle dediler:

“Bugün okullar da yüz yüze eğitim kademeli olarak başlandı. Yaşanan Kovid-19 sürecinde hem sağlık hem de idari açıdan alınması gereken tedbirleri, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı. Ayrıca eğitim materyallerindeki, mesela bilgisayar, tablet gibi eksikliklere, bunlara ulaşamayan öğrenciler olduğuna dikkat çekti. Her zaman oluğu gibi AKP iktidarının bu uyarılara kulak tıkadığı görülüyor.

Bu bağlama Türkiye genelindeki tüm Cumhuriyet Halk Partili belediyeler de bölgelerindeki öğrencilere yarım etmek için kolları sıvadı. Eksiği olan okul ve öğrencilere eğitim araç ve gerekçeleri yardımında bulunacaklar. Hatta bulunmaya başladılar.

Bizde Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Gençlik Kolları ve Kadın Kolları olarak ilimizde kırsal bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin bot ve mont ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, daha önceki yıllarda da yaptığımız ‘Bir Bot Bir Mont’ projesiyle yola çıkıyoruz. Küçücük ayaklarının ve minicik bedenlerinin üşümemesi için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. İl ve tüm ilçelerimizdeki Gençlik kolları ve Kadın kolları örgütlerimizle gidilmedik köy bırakmayacağız. Küçük yürekleri "Bir Mont Bir Bot" kampanyasıyla ısıtacağız.

Bağışçılarımızla birlikte çıktığımız bu yolda, herkesin desteğini bekliyoruz. Havaların soğumaya başladığı ekim ve kasım aylarında, o minik insanlar üşümesin diye bot ve montlarını teslim edeceğiz” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.