Komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

Komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü
07 Nisan 2022 Perşembe 15:58

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, genel sekreter yardımcısı Mehmet Kokulu, İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan 3194 sayılı İmar Kanunu ve ilgili Yönetmelikleri kapsamında İdaremiz görev ve sorumluluk alanında kalan; İlimiz, Devrek, Kilimli, Çaycuma İlçelerinde hazırlanacak olan; "Sayısal Halihazır Harita, İmar Planına Esas Jeolojik-Jeoteknik Etüt Raporu ve İmar Planlarının" İller Bankası A.Ş. aracılığı ile yaptırılması amacıyla, İller Bankası A.Ş.'ne yetki devri yapılması hususunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 4 maddesinde yer alan İlimiz Ereğli İlçesi E. Sofular Köyünün köy yerleşik alının genişletilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Tarım ve Orman, Çevre ve Sağlık ile Plan ve Bütçe Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 9 – 7 – 5 – 7 – 11 sayılı raporları, gündemin 5 maddesinde yer alan İlimiz Alaplı İlçesi Aşağıdoğancılar Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda; 118 ada, 33 nolu parsel numaralı taşınmaz üzerinde, İl İdare Kurulunun 23.02.1993 tarih ve 1993/502 sayılı kararı ile onaylanan, Sanayi Amaçlı İmar Planına, 118 ada, 33 parsel numaralı taşınmazın plansız kısmı ile 118 ada, 49 nolu parsel ve 118 ada, 69 parsel nolu taşınmazların ilave edilmesi amacıyla hazırlanan “İlave Sanayi Alanı” 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Sanayi ve Ticaret, Tarım ve Orman ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 11 – 9 – 13 – 4 – 7 – 9 sayılı raporları ve gündemin 6 maddesinde yer alan İlimiz Devrek İlçesine bağlı Sofular Köyü, kanalizasyon atıkları halk sağlığını tehdit etmektedir. İvedi olarak kanalizasyon hattının ve fosseptik yerinin belirlenerek gerekli izin irtifak işlemlerinin tamamlanabilmesi için, İl Özel İdaresi 2022 yılı Ek Yatırım Programına alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Tarım ve Orman, Plan ve Bütçe ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 15 – 13 – 11 – 17 – 11 sayılı raporları komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. (Şaban YILMAZ)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.