Kentlerdeki tehlike: Vandalizm

Çaycuma Belediyesi geçtiğimiz aylarda Çay Mahallesi sınırları içinde kente yeni bir soluk katacak Derepark’ın yapımını tamamlayarak hizmete soktu.

Kentlerdeki tehlike: Vandalizm
08 Aralık 2020 Salı 15:30

Çaycuma Belediyesi geçtiğimiz aylarda Çay Mahallesi sınırları içinde kente yeni bir soluk katacak Derepark’ın yapımını tamamlayarak hizmete soktu.

İçinde kuru havuz, oturma grupları, yön yıldızı ve kameriyeler de bulunan Derepark’a anfi tiyatro biçimli bir de satranç oyun alanı yapıldı. Satranç severlerin ilgiyle karşıladığı oyun alanında kızlı erkekli bir grubun yaptığı Vandalca hareketler yaşanan Vandalizmin boyutları hakkında da bilgiler verdi. Çaycuma Belediyesince kurulan güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülere göre 4 kişilik bir grup kuru havuzun yanından geçerek satranç oyun alanına giriyor. İçlerinden bazıları tribünlerde otururken diğerleri oyun alanı içindeki satranç taşlarını ayakları ile itip üst üste dizmeye çalışıyor. Üst üste koydukları taşların üzerine diğer taşları fırlatarak düşürmeye çalışan gençler, hırsını alamayınca bu kez taşları tekmeliyor. Mukavim malzemeden yapıldıkları için taşlara herhangi bir zarar veremeyen gençler, daha sonra hiçbir şey yapmamış gibi olay yerinden ayrılıyor.

HEPİMİZİN ÜZERİNDE DURMASI GEREKEN SOSYAL BİR YARA

Konuyu değerlendiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Görüntüleri izlerken hem çok üzüldüm, hem de şaşırdım. Üzüldüm çünkü biz o oyun alanını o gençler için yaptık. Gençlerimiz, hoşça vakit geçirip eğlenirken beyin jimnastiği de yapsın istedik. Bu nedenle en çok da onların koruyacağını düşünüyorduk. Ama güvenlik kameralarımıza yansıyan tam tersi görüntüler beni çok şaşırttı. Kızlı erkekli bir grup genç satranç taşlarını kırıp zarar vermek için birbirinin üstüne atıyor, hırsını alamayıp bir de tekmeliyor. Belli ki hayata tutunma savaşı gençler içine düştükleri bunalımlı durumu, bu şekilde, kamu mallarına zarar vererek ifade etmeye çalışıyor. Vandalizm denen bu olgu, hepimizin üzerinde durması gereken sosyal bir yaradır” dedi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.