Kaymakamımızın arkasındayız

Zonguldak'ın Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nu hedef alan yayınlar üzerine açıklama yaptı ve “Karanlık güçler veya belli odaklar Covid ile mücadelede aylar önce çekilen bir görüntüyü tekrar gündeme getirerek haksız bir kampanya başlattı. Sayın Kaymakam’ın arkasındayız” mesajı verdi.

Kaymakamımızın arkasındayız
06 Mart 2021 Cumartesi 16:18

Zonguldak'ın Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nu hedef alan yayınlar üzerine açıklama yaptı ve “Karanlık güçler veya belli odaklar Covid ile mücadelede aylar önce çekilen bir görüntüyü tekrar gündeme getirerek haksız bir kampanya başlattı. Sayın Kaymakam’ın arkasındayız” mesajı verdi. CHP’li Posbıyık Ereğli halkına ve kuruluşlara “Sesinizi çıkarın” çağrısında bulundu.

Başkan Posbıyık’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Kdz. Ereğli’de uzun zamandır belediye başkanlığı yapıyorum. Çok değerli kaymakamlarımızla görev yaptık. Ancak; son yıllarda şehrimize atanan sayın İsmail Çorumluoğlu Kaymakamımızla çok iyi bir diyalog kurduk. Sadece benimle değil Ereğli halkıyla, parti farkı gözetmeksizin bütün sivil toplum örgütleriyle, kooperatiflerle ve aynı zamanda yöneticilerle bu diyalog kuruldu. İnanılmaz bir üretim anlayışı Ereğli’ye getirdi. Ereğli’yi geliştirmek için büyük çaba gösteriyor. Covid’de  birlikte büyük mücadele veriyoruz. Yayınlanan görüntüler eski, kasıtlı yapılan bir olay. Kaymakam Ereğli’den aldırılmak mı isteniyor. Ereğli’ye ve yöneticilere sesleniyorum, Ereğli niye sessiz bugüne kadar her türlü gayreti gösteren Ereğli’nin gelişmesi ve büyümesi için büyük çabalar içinde olan, her kesimle iyi niyetle uyum sağlayabilen Kaymakamımıza yönelik her taraftan aslı astarı olmayan istinatlar yürütülüyor. Neden sesini çıkarmıyorsun Ereğli! Sivil topum örgütleri, muhtarlar, odalar, ticaret odası diğer kuruluşlar, başkanlar bugüne kadar Kaymakamla en yakın olanlar yanından ayrılmayanlar hep ona takdir sözlerini söyleyenler neden sesinizi çıkarmıyorsunuz! Neden Kaymakamımıza sahip çıkmıyorsunuz. Ben Ereğli Belediye Başkanı olarak Ereğli’de yaşayan tüm sivil toplum örgütlerinden, odalardan, devlet kuruluşlarından, insanlardan, belediye meclis üyelerinden bunu bekliyorum. Kaymakamımıza sahip çıkılmasının şart olduğunu ifade etmek istiyorum.

KAYMAKAMIMIZIN ARKASINDAYIZ

Ereğli Kaymakamı’na bütün Ereğli’nin sahip çıkacağına da bütün kalbimle inanıyorum. Sayın Kaymakamım çalışkanlığınla, üretiminle ve liderliğinle doğru işler yaptığınıza inanıyorum ve sizin arkanızda olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.