Katliam gibi kazaya dakika dakika böyle ilerlediler

Zonguldak'tan yola çıkan ve Balıkesir’de 15 kişinin ölümü ve 17 kişinin yaralanmasıyla biten kazaya yolcular dakika dakika böyle ilerlediler.

Katliam gibi kazaya dakika dakika böyle ilerlediler
08 Ağustos 2021 Pazar 14:49

Balıkesir’de 15 kişinin ölümü ve 17 kişinin yaralanmasıyla biten kazaya yolcular dakika dakika böyle ilerlediler.

7 Ağustos akşamı saat 18.30'da Zonguldak’tan tarifeli olarak İzmir'in Dikili istikametine giden otobüsü Kerem B. ve yedek şoför Cengiz U. zaman zaman kullandılar. İzmit’e kadar otobüsü Cengiz U. kullandı ve 23.00’da otogarda sürücü değişimi yapıldı.

İzmit’ten sonra kaza anına kadar ise aracı Kerem B. kullandı. Kazadan yaklaşık bir saat 40 dakika önce Susurluk’ta bir dinlenme tesisine giren otobüs yarım saatlik molanın ardından Balıkesir’e doğru yola çıktı.

Balıkesir İzmir çevre yolundan Balıkesir OSB Edremit Çevre Yoluna giriş yapan otobüs Edremit yoluna giriş yapmak üzereyken köprülü kavşaktan sonra yoldan çıktı.

Kazada 11 kişi olay yerinde 4 kişi ise kaldırıldığı hastanelerde hayatını kaybetti. 17 yaralı ise hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan 3 kişi ise ayakta tedavilerinin ardından taburcu edildi.

HASTA YAKINLARININ ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde tedavi gören otobüs kazası yaralılarından Yeşim D.'nin dayısı Mehmet Göktürk, gazetecilere yeğeninin yıllık izin tatilini geçirmek için Zonguldak'tan İzmir'in Dikili ilçesine doğru yola çıktığını söyledi.
Otobüsün sabah Dikili'ye gelmemesinin ardından kazayı öğrendiklerini ifade eden dayı Mehmet Göktürk, "Buraya geldik, sağ olsunlar gerekli ilgiyi gösterdiler. Yakınımız ilk önce Bandırma'ya sevk edilecekti. Vali Bey'in talimatıyla buraya getirildi. Burada ameliyat edilecek, şu anda burada bekliyoruz. Yakınımız şu an müşahede odasında. Plastik cerrahiyi bekliyoruz. Yeğenim, Zonguldak'tan Dikili'ye yanımıza tatile gelecekti. Zonguldak Çaycuma Meslek Yüksekokulunda memur olarak görev yapıyor. Yıllık iznini bizim yanımızda geçirmek için gelecekti. Böyle bir olaya maruz kaldık" dedi.
Hastanelerde yaralı yakınlarının bekleyişi devam ederken, çevre ilçelerdeki hastanelerden uzman doktorlar yaralıların bulunduğu hastanelere görevlendiriliyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344