Kahveci, "Tersane Plajına bakmak serbest girmek yasak!"

Tersane Sitesi Sakinleri adına bir açıklama yapan Metin Kahveci, “21 yüzyılda eşine pek rastlanmayan bir durum Zonguldak Tersane plajında yaşanıyor. Bakmak serbest girmek yasak” dedi.

Kahveci, "Tersane Plajına bakmak serbest girmek yasak!"
08 Haziran 2022 Çarşamba 16:31

Tersane Sitesi Sakinleri adına bir açıklama yapan Metin Kahveci, “21 yüzyılda eşine pek rastlanmayan bir durum Zonguldak Tersane plajında yaşanıyor. Bakmak serbest girmek yasak” dedi.

Kahveci açıklamasında, “Elbette plaja girmek yasak değil ancak girmek için iyice bir zulüm yaşamak gerekiyor. Bu nedenle yasak kelimesi mecazi olarak kullanıyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Bu plaja girişler Tersane Mahallesinden iki yerden mevcuttu. Daha önceki Valimiz plaj etrafındaki kaçak yapılaşmayı durdurmak için tren yolunun altında ne varsa konut, çekek, karavan , çadır vb yerlerin tümünü yıktırdı. Bu arada plaja giden iki yolu da yıkmış oldular. Bir üst geçit ve mahalle arası merdiven yolunu kırarak (otel kenarı) geçilmez hale sokuldu. Devlet Demir Yolları da tren yolunu korumak maksadıyla bu iki giriş yoluna demir korkuluklar koyarak Tersane Mahallesinden bütün girişleri yasaklamış oldu. Plaja girişler Kapuz parkından verildi. Bu girişler plaja yakın tüm mahalleyi mağdur etmekle beraber bir zulüm oluşumu yaratmaktadır. Mahalleli oturduğu yerin dibindeki plaja giremez oldu. Mahalle halkı çok daha uzaktan plaja neden gidebilsin? Yaklaşık 4 yıldan beri mahalle sakinleri bu sorunla boğuşuyor fakat bir çözüm bulunamıyor. Bir nevi 15 bin nüfuslu mahalle insanını( Yeşil Mah. Tepebaşı Mah. Diğer siteler)mağdur edilmektedir. Sıcakların artmasıyla mevcut Kapuz Plajının yoğunluğu ve yükü daha da artacaktır. Bu durumda Tersane Plajına ihtiyaç duyulacağını sağır sultan bile görüyor. Bu durum trajik komik bir durumdur. Böyle güzel bir plajın atıl durumda olunmasına ve seyirci kalınmasına Avrupalılar sırtından gülüyor. Bu durumun net basit çözümleri varken neden sorumlu olanlar çözüm aramıyor. Yoksa Tersane Plajına gayri meşru yollarla gidecek insanların kaza geçirmesine, duvarlardan düşmesine, trenlerin çarpmasına vb durumlarda kaç kurban verilecek diye yetkilileri uyarıyoruz. Oysa çözüm basittir. Plaja butik otelin yakınından aşağıya doğru merdiven yolu inilerek tren yolunun üstünden bir üst geçitle , yada otel girişi yakınından tünele paralel şekilde gidilerek tünelin üstünden gidip kıvrım dönülerek aşağıdaki beton duvar dibinden plaja inilebilinir. (yapılacak korunaklı merdiven yolu ile hem üst geçide de gerek kalmaz) .Diğer yol ise eski üst geçit yoludur. Büfenin bulunduğu yerden aşağı doğru yapılacak üst geçitle sorun çözülmüş olur. Yani çözüm yolları çok . Fakat sorunlara kulaklarını tıkayanlar da çok. Aldığımız bilgilere göre gecikmenin nedeni ise Kapuz ,Orta Kapuz ve Tersane Plajlarının ortak bir projesi varmış. Bu proje 30 yıldan beri var . Bu projenin uygulanmasına hiç kimse karşı değil ancak mezarda görülmesini de istemiyoruz. Bölge halkı ve Tersane Sitesi Sakinleri olarak bir an önce atıl durumda bulunan bu plajdan hizmet almak istiyoruz. Bu güzel plajın kullanılır duruma gelmesi için su,vc, tuşluk, çay bahçesi ,çöp kutusu vb yapılması gerekir . Kızlar Plajına yol vb hizmet yapılırken neden aynı hizmetten Tersane Plajı yararlanmıyor diye başta Zonguldak Belediyesine ,Özel İdareye ve Zonguldak valiliğine soruyoruz. Bu bölge halkını cezalandırma diye bir derdiniz mi? var. Bu sorun böyle giderse bölge halkı ve site sakinleri olarak bir araya gelerek kapsamlı etkinlikler (eylem) yapacağımızı ve konunun takipçisi olacağımızı kamu oyuna sunarız” (Haber Merkezi)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.