İtfaiye Haftası kutlu olsun

Tüm Bel Sen Zonguldak şube başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü İsmail Sefertaş yaptığı açıklama ile İtfaiye Haftasını kutladı.

İtfaiye Haftası kutlu olsun
29 Eylül 2021 Çarşamba 15:54

Tüm Bel Sen Zonguldak şube başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü İsmail Sefertaş yaptığı açıklama ile İtfaiye Haftasını kutladı.

Sefertaş yaptığı açıklamada, “En yakını Ağustos ayında yaşadığımız orman yangınlarında olduğu gibi yangınlar başta olmak üzere her türlü doğal afette hep yanımızda gördüğümüz; yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden canları pahasına görev yapan itfaiyecilerinin haftası kutlu olsun” diyerek şunları söyledi:

“Belirli gün ve haftalarda çeşitli meslek grupları adına kutlamalar yapılması, o meslek gruplarında çalışanlar ve emekçiler açısından hatırlanmak adına önemlidir. Çalışma ve yaşam sorunlarına ilişkin sorunlarına daha yakından bakılarak çözüm üretildiği, itfaiyecilerin kendi beklenti ve şikâyetlerini dile getirmeleri için platformların yaratıldığı bir fırsat olarak değerlendirilmesi gereken bu hafta maalesef ki sadece içi boş kutlama törenleri ile geçiştirilmektedir. Gelişmiş toplumlar içinde saygın ve güvenilir bir yeri olan; en zor koşullarda bile her türlü zorluğa göğüs gererek tanımadıkları hayatları kurtaran itfaiyeciler, ülkemizde maalesef ki hak ettikleri ilgi ve değeri görememekte, çalışma ve yaşama koşulları her geçen gün daha da kötüleşmektedir.

Sendikamız TÜM BEL-SEN itfaiyecilerin sorunlarını yalnızca bu haftada değil sürekli olarak gündemde tutmaktadır. Bu kapsamda son dönemde yasal olarak zorunlu olan İtfaiye araçlarının Belediyelerce Kasko yapılması ve fiili hizmet zammı uygulamasının yerine getirilmemesi nedeniyle İçişleri Bakanlığı ve SGK Genel Müdürlüğü nezdinde çeşitli girişimlerde bulunarak, itfaiyecilerin bu haklarının takipçisi olduk. Sendikamız itfaiyecilerin çalışma ve yaşam koşullarının her geçen gün daha da kötüleşmesine sebep olan diğer sorunlarının da takipçisi olmaya devam etmektedir. İtfaiye emekçilerinin sorunlarının çözümüne ilişkin taleplerimiz de yerine getirilmelidir” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.