İstiklal mücadelesi destanlaştırılmıştır

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun İstiklal Marşının Kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif’i anma günü nedeniyle mesaj yayınlayarak İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümünü kutladığını ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle andığını söyledi.

İstiklal mücadelesi destanlaştırılmıştır
11 Mart 2020 Çarşamba 15:47

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun İstiklal Marşının Kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif’i anma günü nedeniyle mesaj yayınlayarak İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümünü  kutladığını ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle andığını söyledi.

Büyük zorluklar içerisinde yürütülen Kurtuluş Savaşının ve İstiklal Mücadelesinin Mehmet Akif Ersoy tarafından, İstiklal Marşı ile destanlaştırıldığını dile getiren Tosun mesajında şu görüşlere yer verdi; “İstiklal Marşımız, Milli Şairimiz ve Vatan sevdalısı Merhum Mehmet Akif Ersoy’un,  Milletimizin zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceği buluşturan, milletin en kıymetli ortak değerlerini kaleme aldığı değerdir.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakarlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. Milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek, ortak duygu birliğini sonsuza dek muhafaza edecektir. Mehmet Akif’in de dediği gibi 'Allah bu millete yeniden bir milli marş yazdırmasın' Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla da kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı olacak, örnek alınacak bir şahsiyettir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere bu ülkeye hizmet etmiş olan, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, rahmetler niyaz ediyorum” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.