İŞKUR Engelli ve eski hükümlü proje başvuruları başladı

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu tarafından yapılan açıklamada; engeli ve eski hükümlülere yönelik kendi işini kurma, korumalı işyeri, engelli mesleki eğitim ve rehabilitasyon, engelli istihdamı destek teknolojileri, engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumuna yönelik proje destekleri başvuruları başladı.

İŞKUR Engelli ve eski hükümlü proje başvuruları başladı
11 Kasım 2021 Perşembe 16:44

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu tarafından yapılan açıklamada; engeli ve eski hükümlülere yönelik kendi ini kurma, korumalı işyeri, engelli mesleki eğitim ve rehabilitasyon, engelli istihdamı destek teknolojileri, engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumuna yönelik proje destekleri başvuruları başladı.

Beş başlıkta uygulanacak olan projelerde kendi işini kurmak isteyen engellilere 65 Bin TL ‘ye kadar, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verilecek. Bunun yanı sıra korumalı işyeri, engelli mesleki eğitim ve rehabilitasyon ve engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumuna yönelik de destekler verilecek. Başvurular 03 Aralık 2021 tarihinde sona erecek olup başvuru rehberlerine ve detaylı bilgiye https://www.iskur.gov.tr/duyurular/ (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.