İnsanca yaşamak ve yaşatmak için söz hemşirelerde

Türk Hemşireler Derneği (THD) tarafından Ankara Anıtpark'ta  düzenlenen mitingine Zonguldak'tan THD Başkanı Arife Ayaz ile çok sayıda hemşire katıldı. 

İnsanca yaşamak ve yaşatmak için söz hemşirelerde
06 Kasım 2022 Pazar 19:38

Türk Hemşireler Derneği (THD) tarafından Ankara Anıtpark'ta  düzenlenen mitingine Zonguldak'tan THD Başkanı Arife Ayaz ile çok sayıda hemşire katıldı. 
Alınan bilgiye göre, düzenlenen mitinge Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Arife Ayaz ve dernek üyesi 30 hemşire katıldı.
Yapılan mitingi değerlendiren Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Arife Ayaz şunları söyledi:
“Bu ülkenin hemşireleri olarak sizlere; hastanelerden, aile sağlığı merkezlerinden, toplum sağlığı merkezlerinden, üniversitelerden,  akademiden ve sahadan Halkımızın sağlığı ve mesleğimizin geleceği için sesleniyoruz! Diyoruz ki; toplumumuzun hak ettiği güvenli ve kaliteli bakımı sunmak, insanca yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Ancak önümüzde engeller var! Üniversitelerimizde nitelikli hemşireler yetiştirilmesinin önünde engeller var. Toplumumuzun sağlığını koruyucu ve geliştirici hizmetlerde yer almamızın önünde engeller  var. Halkımızın sağlığını, hastamızın güvenliğini sağlayan koşullarda çalışmamızın önünde  engeller var. Hemşirelik bakımını hemşire eliyle sunabilmemizin önünde engeller var. Hemşirelik hizmetlerini hemşire eliyle yönetebilmemizin önünde engeller var. Eziliyoruz! Ağır çalışma koşulları altında eziliyoruz. İş yerlerinde baskı ve mobbing altında eziliyoruz. Yoksulluk sınırından bile çok uzak maaşlarımızla, zorlu ekonomik koşullar altında eziliyoruz. Ve bizler! Emekliliğe yansımayan dört parçalı maaşla,  Süresiz sözleşmeli kadrolarla,  Görev tanımımız dışında çalıştırılma baskısıyla,  Geçici görevlendirmelerle, Her gün başka kliniğe yapılan sözlü görevlendirmelerle, tehditlerle, Verilmeyen idari izinlerle,  Ödenmeyen icap nöbetleriyle, Meslek unvanımız, çalışma alanlarımızın diğer çalışanlara dağıtılarak Mesleğimizle, bizimle, toplumumuzun sağlığı ile ilgili kararlarda yok sayılarak Ayrıştırılarak, yok sayılarak, görmezden gelinerek Şiddete maruz kalıyoruz. İnsanca yaşayamıyoruz. Sağlıklı kalamıyoruz, sağlıklı kılamıyoruz. İnsanca yaşamak ve yaşatmak için taleplerimiz var.
Biz hemşireler her gün yaşamı, yaşamları duyuyoruz. Toplum sağlığının garantisi,  hastalarımızın savunucusu, sesiyiz. İnsanca yaşamak ve yaşatmak için yürüttüğümüz bu  mücadele, başta halkımız olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarını, siyasileri ve karar  vericileri bizlere destek olmaya davet ediyoruz” (Haber Merkezi)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İşçi Hemşire - 1 ay önce
Üniversite Hastanelerinde işçi kadrosunda Hemşireler çalıştırılıyor.
Aynı yerde
Aynı hastalara
Aynı zamanda bakan meslektaşlarımdan
Biri 4B Sözleşmeli Memur
Biri 4C Memur
Biri 4D işçi Hemşire...
3 farklı kadro
3 farklı özlük hakkı
3 farklı ücret.
Kadro revizyonu şart!
Biz iş barışı sağlanmadan örgütlenmeyi yapamayız ...