İngiliz Kültür Kolejlerinden başarılı ve büyük proje

Çaycuma İngiliz Kültür Kolejleri Özel Ayışığı İlkokulu 1/A sınıfı İngilizce öğretmeni Derya Yıldız Essena’nın dahil olduğu 'Yalnız ama Beraber' (Alone but Together) eTwinning projesi büyük bir başarı ile sona eriyor.

İngiliz Kültür Kolejlerinden başarılı ve büyük proje
11 Haziran 2021 Cuma 13:40

Çaycuma İngiliz Kültür Kolejleri Özel Ayışığı İlkokulu  1/A sınıfı İngilizce öğretmeni Derya Yıldız Essena’nın dahil olduğu 'Yalnız ama Beraber' (Alone but Together) eTwinning projesi büyük bir başarı ile sona eriyor.

Romanya, Portekiz ve Türkiye’nin dahil olduğu 3 farklı ülkeden toplamda 13 öğretmenin ve 95 öğrencinin aktif katılımları ile sürdürülen 6 aylık yoğun bir çalışmanın sonunda öğrenciler birçok yeni öğrendikleri web2.0 araçlarını proje süresince aktivitelerde kullandılar . Öğrenciler, yeni nesil öğrenme araçları ile ‘Öğrenmek eğlencelidir’ mottosunu bir araya getirdiler.

Proje kapsamında öğrenciler; kendi avatarlarını oluşturdular. Proje arkadaşlarına Canva üzerinden hazırladıkları yeni yıl kartları gönderdiler. e-Güvenlik ile ilgili bilinçlenip, sanat ve okuma etkinliklerine aileleri ile katıldılar. Karbon ayak izi hakkında e kitap hazırlayıp çevrelerindeki flora hakkında bilgi edindiler. Projenin son aşamasında ise öğrenciler doğaya kalıcı bir armağanda bulunup fidan, tohum ve çiçek ektiler.Haber: Gönül Dombaycı


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.