İl Genel Meclisinde sona doğru

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisinde sona doğru
06 Nisan 2021 Salı 16:21

Zonguldak İl Genel Meclisinin Nisan ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklamanın yapıldığı toplantıya, il genel meclisi üyeleri ile daire müdürleri katılırken, geçen oturuma ait karar özeti okunarak kabul edildi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan İlimiz; Alaplı İlçesi Çamlıbel Köyünde köy imkanlarıyla açılacak içme suyu sondaj kuyusuna, Yeraltı Suyu Arama Belgesi alınacağından, 2021 yılı Ek HJE, Devrek İlçesi Sofular Köyünde mevcut membağların tahsisi yapılacağından, 2021 Yılı Ek Etüt ve Kilimli İlçesi Türkali Köyünde ilave su temin etmek amacıyla drenaj yapılacağından, 2021 Yılı Ek Etüt Programına alınması hususlarının görüşülürken, madde yerinde incelenmek üzere komisyonlara gönderildi.

Gündemin 4. Maddesinde yer alan İlimiz Devrek İlçesi, Akçasu köyü bölgesinde Kınayaka deresi üzerine, Buldan Göleti ve Gürbüzler köyü bölgesinde yer alan Davulgu deresi üzerine, Davulgu Göleti ile Devrek Gümüşpınar köyü bölgesine arıtma tesisi yapılması planlanmakta olup, buradan Filyos bölgesine kadar isale hattı ile hat üzerinde kalan Belediyeler ile köylere su verilmesi öngörüldüğünden,  DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce gönderilen protokol taslağının imzalanabilmesi için Genel Sekreterlik Makamına yetki verilmesi, proje maliyetlerinin geri ödenmesi ve bahsi geçen işlerin yaptırılması ile ilgili Plah ve Bütçe, İçişleri, Çevre ve Sağlık, Sanayi ve Ticaret, Ar-Ge ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 8 – 3 – 8 – 4 – 2 – 8 sayılı raporlarının görüşülerek komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemin 5 maddesinde yer alan Belediye iken köye dönüştürülen, Devrek İlçesi Eğerci ve Özbağı Belediyeleri, Ereğli İlçesi Çaylıoğlu Belediyesi, Gökçebey İlçesi Hacımusa Belediyesi ile Kozlu İlçesi Sivriler belediyesinin, imar planları İl Genel Meclisimizin 07.09.2020 tarih ve 64 sayılı kararı ile iptal edilmiştir.  İmar Planları iptal edilen bahsi geçen köylerin yerleşik alan tespitlerinin yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Tarım ve Orman, İçişleri ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 8 – 9 – 6 – 4 – 9 sayılı raporlarının görüşülerek kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde yer alan Çaycuma İlçesi – Bartın Karayolu üzerinde, vatandaşların ürettikleri yöresel ürünlerini pazarlayacakları uygun bir yer bulunmadığından, bahsi geçen alanda, gerekli çalışmaların yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Sanayi ve Ticaret ile Turizm Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 9 – 9 – 5 – 1 sayılı raporlarının görüşülerek komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündem dışı söz alan CHP’li İl Genel Meclisi üyesi Ramis Muslu, 9 yıl önce Çaycuma’da meydana gelen köprü faciasında ölenlere Allah’tan rahmet dilerken, bulunamayan kişilerin cesetlerinin bir an önce bulunmasını istedi. (Şaban YILMAZ)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.