“Herkesin tercihi başımızın üstündedir”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen yaptığı açıklamada, “Herkes siyasi anlamda değişik partilere oy verebilir. Çünkü bu demokrasinin sonucudur. Bu anlamda herkesin tercihi başımızın üstündedir” dedi.

“Herkesin tercihi başımızın üstündedir”
15 Aralık 2020 Salı 15:37

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen yaptığı açıklamada, “Herkes siyasi anlamda değişik partilere oy verebilir. Çünkü bu demokrasinin sonucudur. Bu anlamda herkesin tercihi başımızın üstündedir” dedi.

Erkmen açıklamasında, “Burada özellikle iktidar partilerine oy veren vatandaşlarımıza sesleniyorum” diyerek şunları söyledi:

“Bir kaç gün önce hükümet aldığı kararla Elektrik Dağıtım Şirketlerinin yapacakları özel harcamaları (Temsil Ağırlama, Noter masrafı, Dernek aidatı, konaklama, seyahat masrafı, Reklam ve İlan Masrafları v.b ) tüketicinin faturasına 5 yıl süreyle daha yansıtılabileceği yönünde karar almış ve millet bunlar kalkacak diye beklerken süreyi uzatmıştı. Bu durumu ilk olarak bizler eleştirmiş ve İYİ Parti Zonguldak Teşkilatı olarak yaptığımız basın duyurusu ile kamuoyuna açıklamıştık. Bugün alınan yeni kararla bu yanlıştan vazgeçildi ve uygulamaya son verileceği açıklandı. Burada muhalefetin rolü ortaya çıkıyor.

İşte bu açıdan iktidara oy veren hemşehrilerimize sesleniyorum.  Belki sizin izlediğiniz kanallarda ve gazetelerde bu habere hiç yer verilmedi bu yüzden haberiniz olmadı. Sizin adınıza biz sesimizi yükselttik. Halbuki muhalefetin her söylediği yıkıcı eleştiri değildir. İşte kamuoyunun önüne böyle bir konu getirilmesi ve herkesin sesini yükseltmesi iktidara geri adım attırdı. Onun için gelin hükümetin her yaptığına doğru veya her yaptığına kötü gözle bakmayalım. Unutmayalım hepimiz sonunda birer tüketiciyiz. Atılan her yanlış adımdan geri dönülebilir. Bakın Köprü ve Otoyollara yabancı para cinsinden ödemeler hepimizin cebinden çıkıyor. Bunlar TL’ ye çevrilip Ocak ayında sabitlense bundan doğacak gelir her haneye girdi olarak refah seviyesine katkı olacaktır. Dolayısıyla gelin bu yanlışları yapan iktidara sizde eleştiri olarak sesinizi yükseltirseniz göreceksiniz pek çok yanlışı geri aldırma şansı olacaktır. Yalnız muhalefete değil sizlere de büyük görev düşüyor. Bu memleket bizim. Üç beş kişiye sağlanan menfaate karşı çıkıp memleketimizin kaynaklarını halkımız için kullanalım. Unutmayın ki sizler yanlışlar karşısında sesinizi yükseltmezseniz yaptığımız doğrudur diyen bir iktidarı sessiz kalarak, yapılan yanlışları destekleyen bir konumda olursunuz. Onun için doğru ya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek demokrasilerde hepimiz için olmazsa olmazımızdır. Ülke hepimizin. Sorumluluk hepimizin. Takdir sizin” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.