Hastane boşaltılıyor

Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikasına İran'dan malzeme getiren 5 İran vatandaşı tır şoförleri koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Ek binasına getiriliyor.

Hastane boşaltılıyor
26 Şubat 2020 Çarşamba 16:50

Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikasına İran'dan malzeme getiren 5 İran vatandaşı tır şoförleri koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle gözlem altına alındı.

Edinilen bilgiye göre; Ereğli Demir ve Çelik Fabrikasına İran’dan malzeme getiren 5 tırın şoförlerinde yüksek ateş ve öksürük şikayeti olduğunun belirlenmesi üzerine yetkililere konu hakkında bilgi verildi. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikasına gelen sağlık görevlileri 5 İran vatandaşını kontrol amaçlı Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ek Binasına sevk edildi. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ek Binasının bir katı tedbir amaçlı kapatılarak yatan hastalar başka hastanelere sevk edildi. Durumu acil olmayan hastalar ise evlerine gönderildi. Hastaneye sevk edilen 5 kişi 15 gün karantina altında tutulacak.  

İran'dan Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki ERDEMİR limanına malzeme getirdiği öğrenilen 13 İran vatandaşı, tedbir amaçlı gözlem altına alındı. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, "Tahlilleri muhtemelen yarın sonuçlanacak. Sonuçlara göre ya daha ileri tedaviye bakılacak ya da serbest bırakılacak" dedi.
Kdz. Ereğli ilçesindeki Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na (ERDEMİR) İran'dan malzeme getiren 13 İran uyruklu şoför; tedbir amaçlı gözlem altına alındı. 13 kişiden 1'inde yüksek ateş gözlendiği öğrenildi. İlk olarak Kdz. Ereğli ilçesinde muayeneleri yapılan 13 İran vatandaşı, ambulanslarla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Site Hizmet Binası'na getirildi.
Kan ve idrar örnekleri alınan İran vatandaşlarının hastanede gözlem altında tutulması için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde tedavi gören hastaların tahliyesi gerçekleştirildi. Ardından Çevik Kuvvet ekipleri de özel donanımlı kıyafetleri ile hastane önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

"Hepsi İran kaynaklı gelen kişiler"
İHA muhabirine açıklama yapan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş gözetim altına alınanların tahlillerinin yarın sonuçlanabileceğini ifade etti. Vali Bektaş, "İlk olarak 5'ti sayı biraz çoğaldı. Çoğaldı ama yüksek ateşli 1 kişi var, diğerleri normal. Tedbir amaçlı olarak onları da numuneleri alınıp tahlilleri yapılacak. Tahlilleri muhtemelen yarın sonuçlanacak. Sonuçlara göre ya daha ileri tedaviye bakılacak. Ya da serbest bırakılacak. Virüs tespit edilirse ondan sonra karantina süreci olacak. Ş u an 12-13 kişi var, 1 kişide yüksek ateş var. Hepsi İran kaynaklı gelen kişiler. Şimdilik tedbir amaçlı gözlem altında tutuluyorlar. Tahliller yapılacak. Gerekli kontroller tahliller yapılacak. Hepsi İran'dan gelen 13 kişi" şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.