"Hakkımızı helal etmiyoruz!"

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, 13 milyon 500 bin emeklinin 8,9 milyonunun açlıkla boğuştuğunu söyledi.

"Hakkımızı helal etmiyoruz!"
23 Kasım 2021 Salı 13:58

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, 13 milyon 500 bin emeklinin 8,9 milyonunun açlıkla boğuştuğunu söyledi.

Hükümetten emekliler için istedikleri taleplerin yerine getirilmesini istediklerini belirten Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş açıklamasına şöyle devam etti:

“Türkiye Emekliler Derneği olarak hükümetten emekliler için taleplerimizin yerine getirilmesini istiyoruz. Bugün 13 milyon 500 bin emeklimiz var. Bununun 8,9 milyonu açlıkla boğuşuyor. Emekli açlık sınırının altında aldığı maaşla geçinmeye çalışıyor. Beyler bizler size ne yaptık ki atalarınızı aç bıraktınız. Hiç mi içiniz sızlamıyor? Bin 500 TL ile 2 bin TL ile bu ateş pahası ortamda çocuğuna, torununa harçlık veremeyen bir babanın durumunu hiç düşündünüz mü? Biz devletimizin kalkınması için çalıştık ama ömrümüzün son zamanlarını yoksulluk ve açlıkla mücadele ederek geçiriyoruz. Çarşıya, manava, kasaba uzaktan bakar hale geldik. Eti, tavuğu, balığı zaten unuttuk. Açlık sınırı şu, yoksulluk sınırı şu diyen TÜFE değil mi? Bu rakamları sizin yöneticileriniz belirlemedi mi? Hiç mi utanmıyorsunuz? Bu tespit ettiğiniz rakamları açıklıyorsunuz ama emekliye verirken açıkladığınız rakamların 4'te 1'ini bile bize layık görmüyorsunuz. Size hakkımızı helal etmiyoruz! Hiç olmazsa ömrümüzün geri kalan kısmını çocuğumuzdan, torunumuzdan kaçmadan geçirelim.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.