HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Son günlerde artan Korona virüsü vakaları sonrasında vatandaşlar sokağa çıkma yasağının tekrar olup olmayacağını merak etmeye başladı. İçişleri Bakan Yardımcısı ve bakanlık sözcüsü İsmail Çıtak, hafta sonu yasakları ile ilgili açıklamada bulundu. İşte ayrıntılar…

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?
06 Ağustos 2020 Perşembe 13:10

Sosyal medya dolaşan sokağa çıkma yasağı iddiaları ile ilgili İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı açıklama yaptı. Peki 8 Ağustos’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Çataklı, Twitter hesabından, ‘sahte içerik’ görselini paylaşarak vatandaşların kaynağı belli olmayan sahte belgelere itibar etmemesi gerektiğini duyurdu.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

İçişleri Bakanı Soylu, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla gerçekleştirilen Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında Ankara Mamak’ta bir semt pazarındaki denetleme sırasında açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili, ‘Böyle bir şey söz konusu değil, gündemimizde de yok.’ dedi.

BAKAN YARDIMCISI DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili alınan tüm tedbirlerin resmi kanallardan duyurulduğunu bildirdi.

Çataklı, Twitter hesabından, "sahte içerik" görselini paylaşarak vatandaşların kaynağı belli olmayan sahte belgelere itibar etmemesi gerektiğini belirtti.

İsmail Çataklı şu ifadeleri kullandı:

"Kovid-19 salgınıyla ilgili alınan tüm tedbirler bugüne kadar resmi kanallarla duyurulmuştur. Bundan sonraki süreçte de olası alınacak tedbirler yine resmi kanallar vasıtasıyla duyurulacaktır. Bu tür kaynağı belli olmayan sahte belgelere itibar edilmemesi rica olunur."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.