"FETÖ zihniyeti yine direksiyona geçmiştir"

Memur Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar yaptığı açıklamada, “Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlardan “amiral eskisi”nden başka bir şey olmaz. Millet iradesinin yanında, vesayet zihniyetinin karşısındayız. Devlet Millet bütünleşmesinden rahatsızlık duyanlar var. FETÖ zihniyeti yine direksiyon geçmiştir” dedi.

"FETÖ zihniyeti yine direksiyona geçmiştir"
05 Nisan 2021 Pazartesi 13:29

Memur Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar yaptığı açıklamada, “Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlardan “amiral eskisi”nden başka bir şey olmaz. Millet iradesinin yanında, vesayet zihniyetinin karşısındayız. Devlet Millet bütünleşmesinden rahatsızlık duyanlar var. FETÖ zihniyeti yine direksiyon geçmiştir” dedi.

Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, beraberinde STK temsilcileriyle birlikte sendika binasından yaptığı açıklamada, “Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral, vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açıkça ilan edildi” dedi.

Aşkar beraberinde, TÜVGA, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, İHH, Cihannuma, Karaelmas Eğitim Kültür Vakfı, Eğitime Destek Platformu, TEK-DER, Memur Sen’e bağlı sendikaların başkanları ile birlikte Memur Sen İl Temsilciliğinde yaptığı açıklamada, “Milletimiz darbeci kafanın sefaletini görmüştür. FETÖ zihniyeti yine direksiyona geçmiştir” diyerek şunları söyledi:

“Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilinmektedir. Eski düzenin kafasıyla konuşan bu 103 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir.

MİLLETİMİZ DARBECİ KAFANIN SEFALETİNİ GÖRMÜŞTÜR

Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, yumuşatmaya, masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur. Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez.

Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır.

FETÖ ZİHNİYETİ YİNE DİREKSİYONA GEÇMİŞTİR

15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz.

VESAYETİN DİLİYLE DEMOKRASİYE MÜDAHALE ÇABASINDALAR

Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te’kit etmiştir. Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur.

HER TÜRLÜ İHANETİN KARŞISINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden millet, Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz.

TÜRKİYE ARTIK ONLARIN TÜRKİYE’Sİ DEĞİL MİLLETİN TÜRKİYE’SİDİR

Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 103 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Bugün Zonguldak’ta tüm Türkiye ile birlikte Memur-Sen olarak milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş’um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.” Haber: Şaban YILMAZ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.