“EY YERYÜZÜNÜN HALİFELERİ GELİN BİRLİKTE CİHAD EDELİM”

“EY YERYÜZÜNÜN HALİFELERİ GELİN BİRLİKTE CİHAD EDELİM”

“EY YERYÜZÜNÜN HALİFELERİ GELİN BİRLİKTE CİHAD EDELİM”
06 Aralık 2019 Cuma 12:35

Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Engin Zeren, ayetlerde var olan cihad emrinin yerine getirilmesi ile ilgili ayetlerden örnek vererek açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi teşkilatları aşağıda ayetlerde açıklanmış olan cihad emrini yerine getirme gayreti içerisinde olan teşkilatlardır diyerek açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Biliyorum, görüyorum, duyuyorum ve yaşıyorum ki herkesin yaşadığı büyük problemlerin olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu ahlaki ve manevi çöküşün en büyük sebebi sensin ve benim. Şimdi herkesin vebal aldığı bu dönemden kurtuluşun çözümü aşağıda sıralanmış olan Ayetlerde saklı. Allah rahmeti sonsuz olandır. Lütfen bu yazdıklarımı sadece kendi nefsine oku. Yani bu ayetler sadece sana inmiş gibi oku.

Senin dermanın bizim teşkilatlarımızdadır. Bizler seni de kendimizi de kurtarmak için cihad ediyoruz. Lütfen gel Allah’ın Halifesi olduğunu hatırla ve cihad emrini yerine getir. Çünkü sen bu ülkeye bu ülke sana muhtaç. Çünkü sen islama islam sana muhtaç. Çünkü sen insanlığa, insanlık sana muhtaç. Gelecek sana sen geleceğe muhtaçsın. Unutma lütfen hatırla ki sen üstün yaratılmış bir varlıksın. Akıl ve ilim sahibi sensin.

Sizi yeryüzünün halifeleri yapan O’dur. Size verdiklerinde sizi sınamak için kiminizi kiminize derecelerle üstün kıldı. Şüphesiz ki Rabbin, cezası pek çabuk olandır. Şüphesiz ki O, (günahları bağışlayan, örten ve günahların kötü akıbetinden kulu koruyan) Ğafûr, (kullarına karşı merhametli olan) Rahîm’dir. (6/En'âm 165)

Onlar mı daha hayırlıdır yoksa) dua ettiğinde darda kalmışın duasına icabet eden, kötülüğü gideren ve sizleri yeryüzünün halifeleri kılan (Allah mı)? Allah’la beraber başka ilah mı?! Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz. (27/Neml 62)

Yeryüzünde sizleri halifeler kılan O’dur. Kim de küfre saparsa kendi aleyhine küfre sapmış olur. Kâfirlerin küfrü, Rableri katında (Allah’ın) gazabından başkasını arttırmaz. Kâfirlerin küfrü (kendileri için) hüsrandan başka bir şeylerini arttırmaz. (35/Fâtır 39)

Müminlerden (savaştan geri kalmasını meşrulaştıracak) özrü olmaksızın oturanlarla Allah yolunda malları ve canlarıyla cihad edenler eşit değildir. Allah, malları ve canlarıyla cihad edenleri, oturanlara derece bakımından üstün kılmıştır. (Bununla beraber) Allah hepsine güzellik vadetmiştir. Allah, mücahidleri oturanlara büyük bir ecirle üstün kılmıştır. (4/Nîsa 95)

Şüphesiz ki iman edenler, hicret edenler, malları ve canlarıyla Allah yolunda cihad edenler ve (bunları yurtlarında) barındırıp yardım edenler, işte bunlar birbirlerinin dostudurlar. İman edip hicret etmeyenler ise, hicret edinceye kadar sizinle onlar arasında bir dostluk yoktur. Şayet din hususunda sizden yardım isterlerse, aranızda antlaşma bulunan bir topluluğun aleyhine olmadıkça onlara yardım etmelisiniz. Allah, yaptıklarınızı görendir. (8/Enfâl 72) Haber: Gönül Dombaycı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.