Erkmen: “Asgari ücret çalışanları ve işverenleri memnun etmedi”

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, açıklanan asgari ücretin çalışanları ve işverenleri memnun etmediğini belirtti.

Erkmen: “Asgari ücret çalışanları ve işverenleri memnun etmedi”
28 Aralık 2020 Pazartesi 17:39

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, açıklanan asgari ücretin çalışanları ve işverenleri memnun etmediğini belirtti.

İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, asgari ücret konusunda yaptığı yazılı açıklamasına şöyle devam etti:

“Asgari ücret bugün açıklandı. 2825 TL olarak açıklanan bu rakam eski rakama göre 500 TL olarak arttırılmasına karşılık hem çalışanları hem de işverenleri memnun etmedi. Enflasyonun yüksek seyrettiği, insanların geçim zorluğu çektiği, faturaların en az yüzde 30 zamlı ödendiği bir ortamda bu artış yetersizdir. Üstelik devletin kendisinden hiçbir fedakarlık yapmayıp yükü tamamen iş verenin sırtında bırakması işverenleri de bu zor ortamda yeni bir yükle karşı karşıya getirmiş adeta işyerlerinizi kapatın demiştir. Halbuki İYİ Parti olarak bizim önerimiz, asgari ücretin en az 3000 TL olması, işverene hiçbir yük getirmeden aradaki farkın devlet tarafından karşılanması şeklindeydi. Bizim önerimiz kabul edilseydi çalışanın eline net 3000 TL geçmiş olacak, maliyet olarak da işverene geçen yıl asgari ücret maliyeti neyse o öyle kalarak yani maliyet sıfır olacak ve aradaki fark devlet tarafından karşılanacaktı. Çalışanları ve işverenleri memnun etmeyen bu kararı hemşerilerimizin takdirine sunuyor, devletin özellikle böyle zamanlarda çalışanın ve işverenin yanında olması gerekirken insanları kaderleriyle baş başa bırakmanın ne derece doğru bir karar olduğu konusunda hemşerilerimizin en iyi şekilde, bu durumu takdir edeceğini biliyor ve inanıyoruz.” Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.