Engelliler günlerini kutlayacak

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü pandemi nedeniyle az sayıda katılımcıyla valilik binası önünde kutlayacaklarını söyledi.

Engelliler günlerini kutlayacak
02 Aralık 2020 Çarşamba 13:55

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü pandemi nedeniyle az sayıda katılımcıyla valilik binası önünde kutlayacaklarını söyledi.

Her sağlam olan kişi bir engelli adayı olduğunu asla unutmasın diyen Şirin, “Tüm halkımızı engelli camiasına destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, gazetecilere yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:

YILLARDIR ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİMİZ DERNEK BİNAMIZA KAVUŞTUK

“Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak yıllardır özlemini çektiğimiz dernek binamıza kavuştuk. Dernek binamızı başta Zonguldak Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan’ın destekleri bağışçılarımızın sağladığı imkanlarla tamamlamış bulunmaktayız. Artık faaliyetlerimize yeni dernek binamızda devam ediyoruz. Derneğimizin açılış törenini pandemi nedeniyle ileriki aylarda gerçekleştireceğiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Perşembe günü saat 11.00’da valilik önünde Atatürk anıtına çelenk sunum töreni yapacağız. Ardından dernek binamızda derneğimize bağışlanan 11 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engellilere dağıtacağız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğimizi bu şekilde tamamlayacağız.

HER SAĞLAM KİŞİ BİR ENGELLİ ADAYI OLDUĞUNU UNUTMASIN

Biz her zaman şunu söylüyoruz; Her sağlam olan kişi bir engelli adayı olduğunu asla unutmasın. Sırf bize diye bir şey yok yaşadıkları şehirlerde bulunan engelli sivil toplum örgütlerine destek olsunlar. Engelli vatandaşlarımızın çalışmalarına katılsınlar. Biz Kent Merkezinde güzel bir tesis yaptık bu kapsamda Zonguldak halkının bizlerle daha fazla diyalog kurmasını istiyoruz. İnsanlarımız her zaman derneğimize gelebilirler, çalışmalarımıza katılabilirler, bizlere engellilere yönelik çalışmalarda katkı ve görüş verebilirler. Tüm halkımızı engelli camiasına destek olmaya davet ediyorum. Biz elimizden geldiğince yaptığımız çalışmalarla engelli arkadaşlarımızın sosyal hayata katılmaları için her türlü faaliyetleri yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.