“Emeklilerimizin durumları içler açısı”

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, 30 Haziran Emekliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Emeklilerimizin durumu içler acısı. Emekliler Haftasında hükumeti Ulu Önderimiz Atatürk’e şikayet ediyorum” dedi.

“Emeklilerimizin durumları içler açısı”
30 Haziran 2020 Salı 17:04

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, 30 Haziran Emekliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Emeklilerimizin durumu içler acısı. Emekliler Haftasında hükümeti Ulu Önderimiz Atatürk’e şikayet ediyorum” dedi.

Memiş yaptığı açıklamada, “Atatürk’ün emeklilere verdiği değerin milyonda birini vermeyenlere yazıklar olsun” diyerek şunları söyledi:

“Bugün 30 Haziran Emekliler haftası. Türkiye’mizin kurucusu dünya liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün emekli olduğu 30 Haziran’ı biz emekliler de her sene 30 Haziran’ı emekliler haftası olarak kutluyoruz. Ulu önderimizin biz emeklilere verdiği değerin milyonda birini veremeyenlere yazıklar olsun.

Emekliler yıllar yılı ülkemiz için çalıştı ürettiler alın teri döktüler. Türkiye’mizin büyümesi kalkınması ve çağdaş ülkeler arasında yerini alması için büyük katkıda bulundular. Bu nedenle toplumda devleti yönetenler büyük saygı hak etmektedirler.  Bir devletin saygınlığı emeklilere verdiği haklar ile ölçülür. Bu bağlamda emeklerimizin durumu içler acısıdır. Sosyal devlet ilkesine aykırı sosyal güvenlik açıkları kara delik olarak gösterildi. Milli gelirden alınan pay giderek azaldı ve emekli yoksullaştı. Emeklerimizin yüzde 90’ı açlık sınırının altında maaş almaktadır. Bir an önce emekli, dul ve yetimlerimizin durumlarının düzeltilmesini bekliyoruz. Ulu önderimiz Nurlar içinde yat. Emekli dul ve yetimlerimizin duaları üzerine olsun büyük Önder” (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.