Ekim mesaisi sona erdi

Zonguldak İl Genel Meclisinin Ekim ayı beşinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılarak tamamlandı.

Ekim mesaisi sona erdi
08 Ekim 2021 Cuma 16:41

Zonguldak İl Genel Meclisinin Ekim ayı beşinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılarak tamamlandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya, il genel meclisi üyeleri ile birlikte daire müdürleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan Özel İdarece yapımı devam eden, Üzülmez Kültür Vadisi Projesi işinde, İl Genel Meclisinin 07.11.2018 tarih ve 142 sayılı kararıyla İdaremizi temsile, ilzama ve teklif belgelerini imzalamaya yetkilendirilen Genel Sekreter Yardımcısı Rıza Cici'nin emekliye ayrılması sebebiyle yerine Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu'nun İdareyi temsile, ilzama ve teklif belgelerini imzalamaya yetkilendirilmesi hususunun görüşülerek kabul edildi.

Gündemin 4 maddesinde yer alan İlimiz Kdz. Ereğli İlçesi, Keşkek Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 126 ada, 20, 37 ve 47 parsel numarası ile kayıtlı taşınmazlar üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 30 – 27 – 23 – 27 sayılı raporlarının görüşülürken, rapor hakkında CHP’li İl Genel Meclisi üyesi Hayrettin Kartal açıklama yaparak, burada yapılan çalışmanın sıkıntılı olduğunu ifade etti. Ardından Nebahattin Yılmaz, Rı fkı Gültekin, Abdullah Karagüzel, Kerim Yılmaz ve İsmail Terzi gündem maddesiyle ilgili görüşlerini bildirmesinin ardından yapılan oylamada, gündem maddesi CHP’li üyelerin red oyuna karşılık kabul edildi.

Gündemin 5 maddesinde yer alan İlimiz Kdz. Ereğli İlçesi, Keşkek Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 103 ada, 20 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde “Konut Alanı” amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 31 – 28 – 24 – 28 sayılı raporlarının görüşülürken gündem maddesi hakkında bazı CHP’li üyelerin red oyuna karşılık kabul edildi.

Gündemin 6’ncı maddesinde yer alan İç Denetçi Sinan Ayaşlı tarafından 2016 Yılı İç Denetim kapsamında “Üstyapı ve Altyapı Yapım Yönetimi” ile “Gelir Yönetimi” denetim alanlarına yönelik sistem ve uygunluk denetimleri gerçekleştirilmiş olup; söz konusu denetimler sonucunda hazırlanan 2021-7 ve 2021-8 numaralı denetim raporlarının İl Genel Meclisinin bilgisine sunuldu.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, raporun uzun olduğunu ifade ederek, meclis üyelerine dağıtıldığını ve okunmasının ardından sıkıntılı görülen yerlerin Kasım meclisinde gündeme getirilmesini istedi.

Meclis gündem maddelerinin sona ermesinin ardından 3 önerge gündeme alınarak komisyonlara gönderildi. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.