Eğitime destek platformundan eğitim için açıklama

Eğitime Destek Platformu Çaycuma ilçe Koordinatörü Adem İnam açıklamalarda bulundu.

Eğitime destek platformundan eğitim için açıklama
16 Ocak 2021 Cumartesi 21:13

Eğitime Destek Platformu Çaycuma ilçe Koordinatörü Adem İnam açıklamalarda bulundu.

Değerli Velilerimiz;

Geleceğimizin teminatı, göz nuru çocuklarımızın maddi manevi dünyalarını inşa, kuşkusuz hepimizin en büyük arzusudur.

Şu an tüm ortaokul ve liselerimizde kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim Hz. Peygamberin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersi seçmeli ve velinin iznine bağlı olarak okutulmaktadır. Müracaatlar okul müdürlüklerinde başlamış olup 22 Ocak da sona erecektir. Evlatlarımızın bu dersi okuması için değerli velilerimizin okul müdürlüklerine bir dilekçe ile bizzat müracaatları ya da pandemi dolayısıyla online olarak internet üzerinden ilgili okul sitelerine giriş yapabileceklerdir.

Saygıdeğer anne babalar, ortak kültür ve değerlerimizin, vazgeçilemez kutsallarımızın yaşatılması hepimizin ortak hedefidir. Değerlerin ihmali, istikbalde, maddi ve manevi dünyamızda onarılamaz yaralar açabilecektir.

Medeniyetimize aidiyetimiz, tarih bilinci ve istikbal sevincimiz ancak ruh köklerimizi yeniden tanımakla ve yaşamakla mümkün olabilecektir.

Kör taassup, bağnazlık, modern hurafeler ve yabancı tasallutuna karşı evlatlarımızı korumanın yolu ancak sahih kaynaklara ulaşmak, ilim ve irfanı tanımakla olur. Genç nesillerimize hakkı, hakikatı, güzeli saygı ve sevgiyi kazandırma arzumuzu bir dilekçe ile eğitim yuvalarımıza bildirerek gerçekleştirebiliriz. Haber: Gönül Dombaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.