Devrek’te sosyal mesafe unutuldu!

Devrek’te pazaryerlerinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) Kodu uygulaması devam ediliyor.

Devrek’te sosyal mesafe unutuldu!
23 Kasım 2020 Pazartesi 16:35

Devrek’te pazaryerlerinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) Kodu uygulaması devam ediliyor.

Pazaryeri, Marketlerde, alış veriş yapan bazı vatandaşların maalesef sosyal mesafe kurallarını ihmal ediliyor. Banka ve PTT önlerinde işleri için bekleyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturup sosyal mesafe kurallarına uyulmuyor. Görevlilerden bu tür denetimlerin sıklıkla devam edilmesi ve umursamaz vatandaşlara da cezai işlem uygulanması istenmektedir. 

Pazaryeri ve kalabalık yerlerde Koronavirüs salgını nedeniyle Devrek İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda pazaryerine giriş çıkışlarda Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulanması devam ediyor.

Devrek’te  hafta başı Pazartesi günleri kurulan halk pazarına 16 Kasım 2020 Pazartesi gününden itibaren esnaf ve vatandaşlara giriş çıkışlarda HES kodu sorgulaması yapılmaya sürdürülüyor..

Devrek Belediyesi Zabıta ekipleri ekiplerince yapılan polis memurlarının da destek verdiği” HES kodu sorgulamasının yanında esnaf ve vatandaşların maske takmaları, hijyen ve mesafe konusunda uyarılarda bulunulacak. Uygulamanın ilçe genelindeki tüm pazaryeri alanlarında yapılacağı bildirildi.

Devrek Belediyesi Zabıta ekipleri , “Tüm dünyada ve ülkemizde Pandemi sürecinin başından bu yana titizlikle sürdürdüğümüz tedbir çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızı salgın tedbirlerine karşı duyarlı olmaya, mücadelede tüm ekiplere yardımcı olmaya çağırıyoruz” dedi.

 Alınan bu karara uymayanlar hakkında Kabahatler Kanununun 32. Maddesi gereğince 392,00 TL idari para cezası uygulanacağı, kaydedildi. (Ahmet ÇİMEN-DEVREK)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.