Devrek’te Cadde ve sokaklar boş kaldı

Covid 19 Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması Cuma akşamı saat 21.00 itibariyle başladı, 7 Aralık Pazartesi saat 05.00 itibariyle sona erdi.

Devrek’te Cadde ve sokaklar boş kaldı
07 Aralık 2020 Pazartesi 16:39

Covid 19.Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması Cuma akşamı saat 21.00 itibariyle başladı, 7 Aralık Pazartesi saat 05.00 itibariyle sona erdi.

DEVREK SESSİZLİĞE HAKİM OLDU

Hafta sonu süren sokağa çıkma kısıtlaması boyunca Kargo şirketleri, bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçiler belirli saatler arasında hizmet verdiler. Vatandaşlar, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, araç kullanmamak kaydıyla mahallerinde bulunan işletmelerden alışveriş yapabilecek. Ekmek imalatı yapan fırınlar, yasak boyunca açık kaldılar. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamuller ve pastane ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip geldiler.

CUMHURİYET ALANI GÜVERCİNLERE TESLİM OLDU

Cumhuriyet Alanı Güvercinlere teslim oldu.

Bu kapsamda ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da ve Devrek’te koronavirüs ile mücadelede denetimler arttırıldı. Kentte ve ilçede birçok giriş çıkış noktalarında kurulan kontrollerde araçlar tek tek kontrol edildi. Denetimlerde, vatandaşların izin belgelerine bakıldı. Devrek’te oluşturulan noktalardan yaya ve araçlarıyla geçen vatandaşların belgeleri kontrol edildi. (Ahmet ÇİMEN-DEVREK)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.