Devrek köylerinde meyvecilik eğitimi yapıldı

Zonguldak Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü tarafından Devrek İlçesine bağlı köylerde meyvecilik eğitimi yapıldı.

Devrek köylerinde meyvecilik eğitimi yapıldı
07 Mart 2021 Pazar 15:11

Zonguldak Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü tarafından Devrek İlçesine bağlı köylerde meyvecilik eğitimi yapıldı.

Alınan bilgiye göre, 2 gün süren eğitimde Prof. Dr. Turan Karadeniz ve Yalova Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, meyve ağaçlarında budama, aşılama, gübreleme ve bakım işlemleri ile ilgili uygulamalı eğitimler verdi.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Koordinasyon Şube Müdürü Engin Hasan Sarı,  Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Serkan Bulut, Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim ve farklı köylerde 150 çiftçinin katılımı ile düzenlenen eğitimlerde sahada ceviz bahçelerinde budama, aşılama, fındık bahçelerinde budama ve gübreleme, Aronya bahçelerinde bakım ve gübreleme ile ilgili bilgi ve tecrübeler paylaşıldı.

Son dönemde Zonguldak genelinde Meyve Bahçe sayısının artmasıyla birlikte birim alandan daha çok verim almak için yapılan eğitimler dolayısı ile çiftçiler memnuniyetini dile getirdiler.

Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, “Yaptığımız projeler ile kapama meyve bahçeleri tesis etmeye devam ediyoruz. Çiftçilerimize hem kendi teknik ekiplerimiz ile hem de bu tarz eğitimler ile destekler veriyoruz. İlimiz genelinde Ceviz ve Fındık bahçelerindeki gelişmeler mutluluk verici. Çiftçilerimize eğitimlerimize gösterdikleri yoğun ilgi sebebi ile teşekkür ediyorum. Pandemi sebebi ile gerekli tedbirler alınarak eğitimimiz açık alanda yapılmıştır. Eğitimimiz hafta sonu da devam etmiştir” dedi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.