Devrek Belediyesi çöp konteynerlerini dezzenfekte etti

Devrek Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında şehrin cadde, sokak, park ve kaldırımlarını dezenfekte etti, konteynır ve çöp bidonlarını sinek ve haşerelere karşı ilaçladı.

Devrek Belediyesi çöp konteynerlerini dezzenfekte etti
18 Ağustos 2020 Salı 15:40

Devrek Belediyesi dezenfekte çalışmalarını artırdı. Devrek Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında şehrin cadde, sokak, park ve kaldırımlarını dezenfekte etti, konteynır ve çöp bidonlarını sinek ve haşerelere karşı ilaçladı.

Halka açık ve sıkça kullanılan ortak alanları dezenfekte eden Devrek Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri, rutin olarak yapılan dezenfekte işlemini, yaz aylarında sıcaklık nedeniyle artan kötü koku ve bakterilerin önüne geçmek için daha da arttırdı.

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, halkın sağlığının kendileri için önemli olduğuna vurgu yaparak, “İlçemizde bulunan bütün çöp bidon ve konteynerlerimizi, yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Kullandığımız kimyasallarla çöp konteynerlerindeki sinek ve mikrop oluşumu önlüyor. Halkın sağlığını tehdit edecek alanları sürekli kontrol ederek ilaçlıyoruz. Böylece kötü koku, haşere, bakteri ve sineklerin önüne geçiyoruz. Sinek ve benzeri zararlılar ile mücadele sağlık açısından çok önemli. Bu amaçla bizler de belediye olarak ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.