Denetim Komisyonu üyeleri seçildi

Zonguldak İl Genel Meclisinin Ocak ayı 4’ncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılırken, denetim komisyonuna 5 kişi seçildi.

Denetim Komisyonu üyeleri seçildi
07 Ocak 2021 Perşembe 16:36

Zonguldak İl Genel Meclisinin Ocak ayı 4’ncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılırken, denetim komisyonuna 5 kişi seçildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan birleşime il genel meclisi üyeleri ile birlikte daire müdürleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde bulunan, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. maddesi gereğince, Denetim Komisyonunda görev alacak üyeler belirlenerek, Arif Sefercik, Filiz Ünal Sarsık, Necati Akyol, Mustafa Uzundal, Hasan Tülübaş oy birliği seçildiler.

Gündemin 4. Maddesinde bulunan, İlimiz Çaycuma İlçesi, Erenköy Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 115 ada, 39 parsel numarası ile kayıtlı taşınmazda “Eko-turizm / Kırsal Turizm Tesis Alanı” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması hususunun görüşülmek üzere, İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık, Arge, Tarım ve Orman, Sanayi ve Ticaret komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde bulunan, İlimiz Kdz. Ereğli İlçesi Soğanlıyörük Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 136 ada, 6 parsel üzerine, Rehabilitasyon Merkezi yapılması düşünülen arsa kenarındaki yolda, bakım ve onarım çalışması yapılabilmesi için, İl Özel İdaresi yol ağına alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Sanayi ve Ticaret, Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 31 – 18 – 21 – 26 – 4 sayılı raporları oy birliği ile kabul edildi.

KARAVELİ TEŞEKKÜR ETTİ

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, gündem maddelerinin öncesinde yaptığı açıklamada,  “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2 adet çöp kamyonu, 1 adet vidanjör, 300 bin liralık konteyner alımı için teşekkür ediyorum” dedi.

Karaveli konuşmasının devamında, “ Özel İdare Su İşleri Müdürü rahmetli Necdet Koç’un döneminde yaptığı çalışmalar sonucunda, geçtiğimiz ay milletvekillerimiz beni Ankara'ya çağırarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile görüştüler ve bunun akabinde de idaremize 2 adet 13 metreküplük çöp kamyonu, 1 adet vidanjör, 300 bin liralık konteyner alımı ile ilgili ödenek geldi. Ben Sayın milletvekillerimize alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İdaremize gelen araç gereçler hayırlı olsun” diye konuştu. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.