Çiftçilere sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı

Çiftçilere sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı

Çiftçilere sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı
12 Ekim 2020 Pazartesi 14:48

Zonguldak il Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilerine dağıtılmak üzere il Özel İdare kaynakları kullanılarak desteklenen 60 Ton Sertifikalı Buğday tohumu Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere dağıtıldı.

İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2020 yılı sonbahar ekilişlerinin başlaması nedeniyle çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bu çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Çiftçiler için temin edilen 60 ton sertifikalı buğday dağıtımını destek amaçlı yaptıklarını anlatan Ulutaş, çiftçilerimizi devlet olarak girdi yönünden hem kaliteli ve yüksek verimli tohum temini , hem de fiyat yönünden sübvanse ederek desteklemiş olduklarını ifade etti.

Buğday tohumu dağıtımı hakkında bilgi veren İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş " 2020 yılı sonbahar ekilişlerinin başlaması nedeniyle çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için İlçe Müdürlüğümüzce çalışmalar yaptığımız bu günlerde, Buğday üreticisi çiftçilere yönelik tohum ihtiyaçlarına yardımcı olmak ve verim artışında destekleyici olan yüksek verimli çeşit buğday tohumu temin ettik.Bu amaçla İl Müdürlüğümüz kanalı ile ilçemiz çiftçilerine temin edilen 60 Ton Sertifikalı Buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirdik.Bu şekilde çiftçilerimizi devlet olarak girdi yönünden hem kaliteli ve yüksek verimli tohum temini , hem de fiyat yönünden sübvanse ederek desteklemiş oluyoruz. Ayrıca tarım ve hayvancılık konularında eğitim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önceliğimiz üretim.Covid 19 ' un başlangıcından itibaren bir çok sektörde üretim ara verirken , gıdanın öneminin bu dönemde daha çok hissedilmesi , güvenilir gıdaya ulaşımın önemi, üretime olan ihtiyacı da dikkate alarak verdiğimiz destekle çiftçilerimizin üretimi hız kesmeden devam etmektedir. Biz de kurum olarak üretimde yer alan her çiftçimize, her vatandaşımıza gereken yardım ve kolaylığı sağlama gayreti içindeyiz. Bu nedenle önümüzdeki günlerde çiftçimize reygras, yonca tohumları ile fındık, ceviz ve trabzon hurması fidanları dağıtımı gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle taleplerimizi karşılayan Sayın Valimize ve Sayın İl Müdürümüze , ayrıca emeği geçenlere kurumum adına teşekkür ederim. Üretim için ben de varım diyerek buğday tohumu alan çiftçilerimize bol ve bereketli ürün temenni ediyorum." dedi.

Haber: Gönül Dombaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.