Çaycuma’da akıl ve zekâ oyunları turnuvası heyecanı

Çaycuma İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından organize edilen Akıl ve Zeka oyunları turnuvası Çaycuma Kültür Merkezinin ev sahipliği ile yapıldı.

Çaycuma’da akıl ve zekâ oyunları turnuvası heyecanı
20 Şubat 2020 Perşembe 13:40

Çaycuma İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından organize edilen Akıl ve Zeka oyunları turnuvası Çaycuma Kültür Merkezinin ev sahipliği ile yapıldı.

Turnuvaya 27 ilkokuldan 101 öğrenci ve 15 ortaokuldan 51 öğrenci olmak üzere toplam 152 öğrenci katıldı.

İlkokul 4 ve ortaokul 4 olmak üzere 8 kategoride yarışan öğrencilerden her oyunda ilk 3 dereceye giren toplam 24 öğrenciye Kaymakamlık ve İlçe Mili Eğitim tarafından madalya ve ödüllerin verileceği tüm oyunlarda 1.ve 2. olan öğrencilerin ise 5 Martta yapılacak il finallerinde ilçemizi temsil edeceği belirtildi.

İlçe Kaymakamı Muharrem Çoşgun, ilçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Nusret Parlak ve Muharrem Yol 'da öğrencileri ziyaret ederek çocukların heyecanlarına ortak oldular.

Kaymakam Muharrem Çoşgun yaptığı açıklamada, “ böyle güzel ve anlamlı bir etkinliği başarı ile gerçekleştiren ve öğrencilerimize bu heyecanı yaşatan Milli eğitim müdürümüze ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ise turnuvanın iki gününde de öğrencilerimizin yanında olarak, çocuklarımızın heyecanlarını paylaşmanın ve onları bu şekilde güzel etkinliklerde görmenin mutluluğunu yaşadığını belitti. Turnuvanın başarılı bir organizasyon ile tamamlanması nedeni ile İlçe Zeka Oyunları Koordinatörü Mustafa Dinçer ve hakem arkadaşlarımız Selçuk Arslan,Atakan Muhan,Döndü Kavaracı ,İpek Atıcı öğretmenlerimize , turnuvaya ev sahipliği yapan Kültür Merkezi Müdürü Ahmet Koraman ve personeline Milli Eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum dedi. Ayrıca dereceye giren öğrencileri tebrik ederek il finallerinde başarılar diledi.

İlçe Zekâ oyunları Koordinatörü Mustafa Dinçer ise ilçemizde Zeka oyunları anlamında çok güzel çalışmalara imza atıldığını söyledi. Bu turnuva sürecinde de tüm emeklerimizin, çocukların gözlerindeki mutluluk ve heyecanları ile karşılığını bulduğunu düşünüyorum dedi. Desteklerinde dolayı Kaymakamımız Muharrem Coşkun’a, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Baş’a, Şube Müdürlerimiz 'e ,okul müdürlerimize ve emek veren öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür etti. Dereceye giren öğrencileri tebrik ederek il finallerinde başarılar diledi

Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş 'ın himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Akılzon projesi kapsamında Çaycuma'da da hizmet içi eğitim kursları ile 250 civarında öğretmenimiz Akıl ve Zekâ Oyunları eğitimi almış ve 25 okulumuz da Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı açılmıştır. Haber: Gönül Dombaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.