Çaycuma’da 104 kişi işe alınacak

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu ile Çaycuma ilçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş arasında Toplum Yararına Program kapsamında protokol imzalandı.

Çaycuma’da 104 kişi işe alınacak
11 Eylül 2020 Cuma 19:50

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu ile Çaycuma ilçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş arasında Toplum Yararına Program kapsamında protokol imzalandı.

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu ile Çaycuma ilçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş arasında Toplum Yararına Program kapsamında müdürlüğe bağlı okullarda asgari ücret ile 66 adet temizlik personeli ile 38 adet güvenlik personelinin çalıştırılması ile ilgili protokol imzalandı.

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu ile Çaycuma ilçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş arasında imzalanan protokol şu şekilde:

“Katılımcılar 2020 yılı içerisinde Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 23.09.2020- 22.06.2021 tarihleri arasında Haftada 6 gün Pazartesi-Cumartesi olacak şekilde çalıştırılacaklardır.

Başvurular sadece https://esube.iskur.gov.tr/ ve Alo 170 Çağrı Merkezi aracılığı ile alınacak olup Kurum Birimlerinden ve Hizmet Noktalarından başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular ilçe bazında kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde yer alan ikamet adreslerine göre alınacaktır.

Başvurular sonrasında işe alınacak adaylar noter kurası ile belirlenecektir. Kuralarda sadece Milli Eğitim yetkilileri ve Noter hazır bulunacak olup katılımcı kabul edilmeyecektir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP katılamayacaktır.  (2020 yılı için 3.480 TL). Her haneden sadece bir kişi TYP katılımcısı olabilecektir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.