Çaycuma Kampüsü büyümeye devam ediyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı Çaycuma kampüsü yeni yatırımlarla gelişmeye devam ediyor.

Çaycuma Kampüsü büyümeye devam ediyor
14 Nisan 2021 Çarşamba 15:47

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı Çaycuma kampüsü yeni yatırımlarla gelişmeye devam ediyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Çaycuma kampüsünde yaptırılacak olan TOBB Derslik Binası Projesi ve Zonguldak’lı iş insanı Yusuf Günay tarafından yaptırılacak olan camii inşaatları için yer teslimi ve ruhsat işlemleri tamamlandı.

2 adet 208 kişilik 276.01 m2 büyüklüğünde amfi, 4 adet 59.84 m2 büyüklüğünde 45 kişilik sınıf, 1 adet 8 kişilik 36.31 m2 büyüklüğünde ofis ve bin kişilik camii inşaatının yapım çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanacak. Pandemi sürecinde uzaktan eğitim ile faaliyetlerini sürdüren Çaycuma Kampüsü yapılan yatırımlar sayesinde önümüzdeki yıllarda öğrencilerin daha elverişli koşullarda eğitim alması amaçlanıyor.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı; “Tüm kampüslerimizde ihtiyaç duyulan bakım, onarım, yenileme ve yeni mekân çalışmalarını imkânlar ölçüsünde yapma gayreti içindeyiz. Öğrencilerimizden Çaycuma Kampüsü içinde cami olması gerektiği yönünde gelen talepler vardı. Görüşmeler sonunda bu talep iş insanı Yusuf Günay tarafından destek buldu. Derslik Binası Projesi de TOBB tarafından değerlendirilmiş karşılıklı protokol imzalanmıştı. Hem cami inşaatına verdikleri destek için Yusuf Günay’a hem de derslik binası için verdikleri destekten ötürü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine teşekkür ediyor, emeği geçen tüm paydaşlara şükranlarımı sunuyorum” dedi. Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.