Çaycuma ADD İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı

Çaycuma ADD İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı

Çaycuma ADD İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı
09 Eylül 2020 Çarşamba 12:21

Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümü nedeniyle bir kutlama videosu yayınladı.

Kutlama videosunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) İzmir Bölge Sorumlusu Ahmet Tutan'a,ADD İzmir Şubelerine, Yönetim Kurulu Üyelerine Ve Gençlik Kollarına selam gönderildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi ve Gençlik Kolları İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle Yaşam Alanın'da gerçekleştirdiği video çalışması ile İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümünü kutladı.

Dernek Başkanı Ela Mantarlı Kurt, "İzmir'in ve vatan topraklarının düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle Yaşam Alanı'nda bir çalışma gerçekleştirdik.Bu çalışma ile hem bağımsızlığımızı hem de İzmir'in doğum gününü kutladık.Kutlama çekimimizde " Bundan 98 yıl önce Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk,silah arkadaşları,aziz şehitlerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz, ve çocuklarımız düşmanı denize dökerek İzmir'i ve vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmıştı. Bu kurtuluş İzmir'in dağlarında çiçekler açtırdı. O çiçekler yeşerdi, büyüdü ve vatan topraklarına serpildi. Gün oldu,zaman geçti.O çiçekler soldu, sarardı,kurudu.Bu ülke büyük bir girdabın içine girdi.Bizi bu girdaptan kurtaracak tek bir şeye ihtiyacımız var.” Çalışmak, çalışmak, çalışmak..” Çaycuma Belediyesi çalışıyor.Caycuma’daki sivil toplum kuruluşları çalışıyor.Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları da çalışıyor. Ülkemizde 98 yıl önce İzmir in dağlarında açan o çiçeklerden var.O ruh bizlerde var.Atamızın gençliğe hitabesini içsellestirmis vatan evlatları olarak, İzmir'in dağlarında yeniden açmaya hazırız. Oradan yeşerip tüm ülke topraklarına dağılalım diye .

İzmir’in düşman isgalinden Kurtuluşunun 98’inci yıldönümünü kutluyor,İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e ,Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Bolge Sorumlusu Ahmet Tutan'a, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubelerine, Yönetim Kurulu Üyelerine ve gençlik kollarına,İzmir'in çiçekli dağlarına selamlarımızı gönderiyoruz."sözlerine yer verdik" Başkan Kurt, sözlerine şu şekilde devam etti," Bugünün anlam ve önemi çok büyük.Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk,silah arkadaşları,aziz şehitlerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız vatan topraklarının bağımsızlığı için ulusal bir mücadele içersinde zafere ulaştılar.Onların aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyor ve onları rahmet ile anıyoruz.”dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.