Çataklı, Alaplı Ziraat Odası uygulama bahçesini ziyaret etti

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Alaplı İlçesi’nde Ziraat Odası uygulama bahçesini ziyaret etti.

Çataklı, Alaplı Ziraat Odası uygulama bahçesini ziyaret etti
16 Kasım 2021 Salı 15:56

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Alaplı İlçesi’nde Ziraat Odası uygulama bahçesini ziyaret etti.

İl Müdürü Cemalettin Çataklı, beraberinde Alaplı İlçe Tarım Müdürü vekili İzzet Yılmaz ile birlikte Alaplı Ziraat Odası Başkanlığına ait Uygulamalı Tarım Bahçesine ziyarette bulundular.

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Oktay Türkyılmaz uygulama bahçesini gezdirerek, bahçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Türkoğlu, Yaklaşık 17,5 dekarlık alan üzerine kurulu olan bahçenin önceden kullanılmayan atıl bir arazi olduğunu, bu alanı düzenleyerek tarım arazisi haline dönüştürdüklerini ve şu anda çilek ağırlıkta olmak üzere, Trabzon hurması yetiştirdiklerini, seralarda sebze üretimine başladıklarını, Alaplı Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü katkılarıyla Osmanlı çileği fidesi dikip üretimine geçme çalışmalarında bulunduklarını dile getirdi.

Ayrıca uygulama bahçesinde bu sene sonuna kadar İl Müdürü Cemalettin Çataklı’nın katkıları ve Özel İdaresi Desteği ile 300 adet hünnap fidanının uygulama bahçesine dikiminin gerçekleştirileceğini söylediler.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Ziraat Odasının böyle bir çalışma içinde olmasının hem ilçe çiftçilerine örnek olması açısından, hem de ilçe ekonomisine katkı sağlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ziraat Odası Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılarının devamını diledi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.