Cadde ve sokaklar sessizliğe büründü

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması Cuma günü saat 21.00 itibarıyla başladı, 28 Aralık Pazartesi saat 05.00’te sona erecek.

Cadde ve sokaklar sessizliğe büründü
26 Aralık 2020 Cumartesi 12:17

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması Cuma günü saat 21.00 itibarıyla başladı, 28 Aralık Pazartesi saat 05.00’te sona erecek.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında, sosyal hareketliliğin azaltılması amacıyla 81 ilde sokağa çıkma kısıtlamasının dördüncü haftası uygulanmaya başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alındı. Buna göre market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri bugün saat 24.00'e kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek, bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Online sipariş firmaları da kısıtlama süresince 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek. Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.

Bu kapsamda Zonguldak il genelinde kısıtlamanın başlamasıyla birlikte cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Polis ekipleri, kentin belli noktalarında önlem alarak denetimlerde bulundu. Ana arterler üzerinde devriye gezen polis ekipleri, kavşak, cadde girişlerinde önlem alarak sokakta bulunan araçlarla yayaların belgelerini ve kimliklerini kontrol etti.  Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.