Bozkurt, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Bozkurt, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladı
30 Nisan 2021 Cuma 14:54

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Bozkurt mesajında, pandemi nedeniyle bu anlamlı günün bu yıl bayram havasında kutlanamayacağını o nedenle buruk geçireceğimizi belirterek, gelecek yıllarda coşkuyla kutlanılması temennisinde bulundu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün toplumsal barışa, insanlar arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesine fırsat ve vesile olmasını dileyen Başkan Çetin Bozkurt, “Her zaman söylediğimiz gibi bizler için alın teri ve emek en yüce değerdir. Çünkü bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. Her türlü şartta emek veren işçi kardeşlerimizin sadece yılın belli bir gününde değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. Biz de belediye olarak emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmaları için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Demokratik mücadelenin en önemli alanı olan emeğe saygının yollarını açmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Bozkurt, 1890 Yılından bu tarafa dünyada kutlanan 1 Mayıs, 1906’dan itibaren de ülkemizde kutlandığını da hatırlatarak, “Emekçilerin Mücadele, birlik ve dayanışma günü olan, 1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada tüm halklara ve emekçilere barış, kardeşlik ve özgürlükler getirmesini diliyorum. Bu vesile ile işçi ve emekçi vatandaşlarımızın bu anlamlı günlerini en güzel duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.