"Bisikletini tamir ettiriyoruz" kampanyasına yoğun ilgi

“Avrupa Hareketlilik Haftası” başlaması nedeniyle Devrek Belediyesi tarafından düzenlenen “bisikletini tamir ettiriyoruz” etkinliğini yoğun ilgi görüyor.

"Bisikletini tamir ettiriyoruz" kampanyasına yoğun ilgi
16 Eylül 2020 Çarşamba 17:15

Avrupa Hareketlilik Haftası” başlaması nedeniyle Devrek Belediyesi tarafından düzenlenen “bisikletini tamir ettiriyoruz” etkinliğini yoğun ilgi görüyor.

“Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” temasıyla çocuk, genç, yaşlı ayrımı gözetmeksizin Devrek’te yaşayan ve bisikleti bozuk olan vatandaşlar Devrek Belediyesi tarafından Eski Anaokulu bahçesinde düzenlenen “bisikletini tamir ettiriyoruz” etkinliğine yoğun ilgi gösterdi. Bugün sabah 09:30’da başlayan “bisikletini tamir ettiriyoruz” etkinliğine çocuk, genç yaşlı bozuk bisikletini getirerek bisiklet ustalarına tamir ettirdi.

Bisikletini getirip tamir ettiren 13 yaşındaki Canberk Subaşı, uzun zamandır bisikletinin bozuk olduğunu bu nedenle de binemediğini belirterek, “Başkanımız Çetin Bozkurt’a çok teşekkür ediyorum. Artık gönül rahatlığıyla bisikletime binebileceğim” dedi. 7 yaşındaki Uygar Akar da, “Başkan amcama çok teşekkür ediyorum, bozuk olan bisikletimi yaptırıverdi. Çok sağolsun. Artık bisikletime rahatça bineceğim” diye konuştu. 12 yaşındaki Ömer Faruk Özsoy da bisikletini tamir ettirdiğini ifade ederek, “Bu kampanyaya dün belediye hopörlüründen duydum. Onun için sabah erkenden buraya geldim bisikletimi yaptırdım. Çok mutluyum” diye konuştu.

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da, etkinliğe katılarak çocukların ve gençlerin mutluluğa ortak oldu.

Başkan Çetin Bozkurt, “Sosyal belediyecilik uygulamalarımızla kültür-sanat, gençlik, spor, sağlık ve eğitimde de ilçemize vizyon kazandıran adımları kararlılıkla attık, atmaya da devam ediyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi ve çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak her zaman önceliğimiz oldu. İşte bugün burada da gençlerimizin ve çocuklarımızın bozuk olan bisikletlerini tamir ettiriyoruz. Çocukları mutlu bir kent yaratmak istiyoruz. Onların bu sevinçlerini paylaşıyorum.” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında Devrek Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocukların da bisikletleri de olmak üzere toplam 236 genç ve çocuğun bisikleti tamir ettirildi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.