Bir madde komisyona, iki madde kabul edildi

Zonguldak İl Genel Meclisinin Eylül ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

Bir madde komisyona, iki madde kabul edildi
06 Eylül 2021 Pazartesi 10:49

Zonguldak İl Genel Meclisinin Eylül ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya, il genel meclisi üyeleri ile daire müdürleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açıklamada, “2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Eğitim öğretim noktasında corona virüs’ten kurtulup normal eğitime dönmemizi diliyorum” dedi.

Gündemin 3 maddesinde yer alan Çaycuma İlçesi Güzelyurt köyü Akçaköy mahallesi ile Merkez İlçe Keller Köyü Çavuşlar mahallesi arasında bağlantı yolu bulunmadığından, Güzelyurt köyü ile Akçaköy mahallesi yolu ile Merkez İlçe Keller köyü Çavuşlar mahallesine bağlantı yolunun yapılabilmesi ve gerekli izin irtifak işlemlerinin başlatılması için 2021 yılı İl Özel İdaresi Ek Yatırım Programına alınması hususunun görüşülürken, Plan ve Proje Müdürü Mustafa Kalaycı madde hakkında il genel meclisi üyelerini bilgilendirirken, madde görüşülmek üzere komisyonlara gönderildi.

Gündemin 4 maddesinde yer alan İlimiz Çaycuma İlçesi, Şeyhoğlu Köyü – Merkez Mahallesi ile Çay Mahallesi arasındaki ulaşım sağlayacak yola ihtiyaç olduğundan, gerekli izinlerin alınması için çalışmaların yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Çevre ve Sağlık, Tarım ve Orman ile Plan ve Bütçe Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 27 – 25 – 21 – 16 – 24 sayılı raporlarının görüşülerek komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemin 5 maddesinde yer alan İlimiz Kozlu İlçesi, Sivriler Köyü – Güvercinlik Mahallesi ile Dereköy ve Bozca Köyleri bağlantısının sağlanması amacıyla yeni bir yol açılması gerekmektedir. Yapılacak çalışma ile bağlantının 5 km. kısalacağı öngörülmekte olup, belirlenecek yolun etüt proje programına alınarak, gerekli çalışmaların yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 28 – 26 – 25 – 22 – 17 sayılı raporlarının görüşülerek geldiği gibi kabul edildi.

Gündem dışı söz alan CHP’li il genel meclisi üyesi Burhanettin Çakır, Saltukova’da DDY’de bulunan binaların fahiş fiyat ile kiralanması nedeniyle boş olduğunu ve fiyatların aşağıya indirilmesi gerektiğini belirtirken, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli bu konunun kendileriyle alakası olmadığını ancak konuyu DDY ile bölge milletvekillerine ileteceklerini söyledi. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.