Belediyede çalışan tüm personele antikor testi yapıldı

Zonguldak’ın Devrek İlçe Belediyesi bünyesinde çalışan tüm personel ile belediye meclis üyelerine antikor testi yapıldı

Belediyede çalışan tüm personele antikor testi yapıldı
20 Kasım 2020 Cuma 22:53

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, pandemi sürecinde belediye hizmetlerinin daha etkin ve verimli yürütülebilmesi, bulaş riskinin en aza indirilmesi ve belediye çalışanlarının sağlığı açısından tüm personel ve belediye meclis üyelerinin antikor testi yapılması için özel bir sağlık kuruluşu ile anlaştı.

Antikor testi yapmak üzere tüm personel ve meclis üyelerinden kan numuneleri alınarak laboratuvara gönderildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Çetin Bozkurt " Koronavirüs Covid-19 salgını karşısında Mart ayından bu yana hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Özveri ile mücadele eden çalışanlarımızın sağlığı bizim için önemli.

Bu kapsamda tüm çalışanlarımız ile meclis üyelerimize antikor testi yaptırmak üzere özel bir sağlık kuruluşu ile anlaştık. Gerekli kan örnekleri bugün tüm personelimizden alındı. Salgına karşı daha etkin mücadele verebilmek için personelimizin sağlığını ön planda tutmalıyız. Halkımızdan ricamız, kedi sağlıkları ve toplum sağlığı için kurallara titizlikle uymalarıdır. Maske, sosyal mesafe, temizlik, sigara yasağına uymaları ve kalabalık ortamlardan uzak durmalarını istiyoruz. Salgına karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz" dedi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.