“Atamıza olan sevgimizi yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek”

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube Yönetim Kurulu adına Nazan Papila, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83.Yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle andıklarını söyledi.

“Atamıza olan sevgimizi yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek”
10 Kasım 2021 Çarşamba 13:46

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube Yönetim Kurulu adına Nazan Papila, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83.Yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle andıklarını söyledi.

Zonguldak Valiliği önünde gerçekleştirilen Anma Törenine, trafik yoğunluğu nedeniyle son anda yetiştiklerini bu nedenle de çelenklerini törenin sonunda Atatürk Anıtına sunabildiklerini belirten Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube Yönetim Kurulu adına Nazan Papila, açıklamasına şöyle devam etti:

ATAMIZA OLAN SEVGİ VE SAYGIMIZI YOK ETMEYE HİÇ BİR OLUŞUMUN GÜCÜ YETMEYECEK

Büyük Önderimiz ölümsüz liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83.Yıldönümünde o’nu saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Sadece kendi halkının değil, tüm dünya devletlerinin de önünde saygı ile eğildiği, ebediyete intikalinin üzerinden geçen yüzyıla yakın sürede bile hala isminin geçtiği her yerde saygı ve sevgi ile anılan başka bir devlet insanı, başka bir önder yoktur. Bu saygıyı ve sevgiyi yok etmeye hiç kimsenin, hiç bir oluşumun ve karanlık odağın gücü yetmeyecektir.

TRAFİK NEDENİYLE TÖRENE SON ANDA YETİŞTİK

Bugün sabah saat 08.55 ile 09.05’de Zonguldak Valiliği önünde gerçekleştirilen Anma Töreni’nde, Zonguldak kent trafiğindeki olağanüstü sıkışıklıktan ötürü dernek Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube çelengimizin sunumuna saniyeler kala orada olmamızla birlikte; çelengimizin bulunduğu bölgeye yoğun kalabalık nedeni ile ulaşmakta imkansızlık yaşadık. Bu nedenle, çelenk töreni sürecinde sunumumuzu anında gerçekleştiremedik. Bu sürede devlet geleneğimize olan saygımızdan protokol kurallarını çiğnememe özenimizin de dikkate alınması gerektiğinin altını çizmek isteriz.

TÖRENE KATILMAMA GİBİ BİR KASTIMIZ ASLA OLAMAZ

Saat dokuz’u beş geçe, saygı duruşumuz ve İstiklal Marşı töreni sonrasında yönetim Kurulu ve gençlik kollarımızın, üyelerimizin de katılımları ile çelengimizi sunduk. Basında yer alan haberlerde çelenk sunma eyleminin gerçekleşememesinin bir kasta bağlı olduğu algısı yaratılmaya çalışılmış olması üzüntü vericidir. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyete bağlı hiçbir kişi veya kurum böyle bir kasıt içinde asla hareket etmez edemez. Sonrasında diğer İl resmi kutlama programlarına katılımlarımızı gerçekleştirdik.

Kamuoyuna saygılarımla sunarım. Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.