Asker, Millet Elele, Hayatlar Kurtarmaya kan bağışı

Türk Kızılay’ı Devrek İlçe Temsilciliği tarafından ‘Asker Millet Elele, Hayatlar Kurtarmaya isimli kan bağıyı düzenlendi.

Asker, Millet Elele, Hayatlar Kurtarmaya kan bağışı
24 Şubat 2021 Çarşamba 16:43

Türk Kızılay’ı Devrek İlçe Temsilciliği tarafından ‘Asker Millet Elele, Hayatlar Kurtarmaya isimli kan bağıyı düzenlendi.

Devrek meydanında düzenlenen kan bağışı ile ilgili açıklama yapan Devrek Kızılay Koordinatörü Aydın Çolpa “İlçe jandarma Komutanlığımızın öncülüğünde düzenlemiş olduğumuz Asker Millet El Ele Hayatlar Kurtarmaya isimli kan bağışı kampanyamıza askerlerimiz ve iyiliksever vatandaşlarımız tarafından yoğun bir katılım gerçekleşti” diyerek şunları söyledi:

“Mehmetçik bu yüce milletin ta kendisidir. Devletimizin asli unsurudur. O, milletimizin sinesinden çıkan, dünyada hiçbir millete nasip olmayan bir yiğitlik abidesidir. Aslî görevi ülkelerimizin topraklarını iç ve dış tehditlere karşı savunmak olan  Türk Askeri, aslî vazifelerinin yanı sıra ihtiyaç halinde arama-kurtarma, tıbbî yardım, yangın söndürme, asayişi sağlama, meslekî eğitim gibi çok geniş yelpazedeki görevleri de yerine getirmektedirler.

Covid 19 Pandemi sürecinde Millet olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz şu günlerde kan bağışı sayılarında yaşanan azalmadan dolayı, Kızılay’ımızın kan stokları eksilmekte buna mukabil kan ihtiyacı bir o kadar artmaktadır. En sıkıntılı anımızda her zaman imdadımıza koşan Türk Askeri bugünde kanıyla milletinin yanında oldu. Zonguldak İl Jandarma Komutanımızın riyasetinde, İlçe Jandarma komutanlığımızın öncülüğünde düzenlemiş olduğumuz kan bağışı kampanyasına askerimiz ve vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. ASKER MİLLET EL ELE, HAYATLAR KURTARMAYA sloganıyla gerçekleştirdiğimiz Kan bağışı organizasyonumuza İlçe jandarma komutanımız kan bağışının başladığı ilk andan itibaren son kan bağışının yapıldığı ana kadar personeli ile birlikte eşlik etti. Kanlarıyla üç kişiye can veren Komutanlarımız, gün boyu kan bağışının yapıldığı alanda vatandaşlarımızı kan bağışına teşvik etti.

Türk Kızılay Devrek Temsilciliği olarak bizlerde bağışlanan her kan üç insana can şiarıyla çıktığımız iyilik yolunda kan bağışçısı 80 kardeşimizin 240 kardeşimize can oluşuna köprü olmasına aracılık etmenin mutluluğunu yaşadık.

Zonguldak’ımızın her ilçesinde olduğu gibi ilçemizde düzenlediğimiz Kan bağışı organizasyonumuza destek veren Zonguldak İl Jandarma Komutanımıza, ilçe jandarma komutanınıza ve her kademede görev yapan personeline, iyiliksever kan bağışçısı vatandaşlarımıza  ve Zonguldak Kızılay Kan Merkezi personeline teşekkür ediyoruz” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.