Anadolu basını kongrede buluştu

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurul, yoğun bir katılım ile yapıldı

Anadolu basını kongrede buluştu
23 Ekim 2021 Cumartesi 18:53

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. olağan genel kurul, delegelerin yoğun katılımıyla pandemi kurallarına riayet edilerek 10 numara oldu.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Hedef Resort Hotel’de 23 Ekim Cumartesi günü düzenlenen ve divan başkanlığını gazeteci Erdoğan Kahya’nın yaptığı TGF’nin Olağan Genel Kurulu’nda, delegelerin açık oylamasıyla tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Yılmaz Karaca, yeniden 3. kez başkanlığa getirildi.

Başkan Karaca, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu genel kurulda Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Çakır, Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner ve otelin üst düzey yöneticisine günün anlam ve önemine binaen hediye verdi, hizmetlerinden dolayı otel çalışanlarına da teşekkür etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Mustafa İpek ve Eski Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Servet Sipahioğlu da genel kurula katıldı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ile bazı cemiyet başkanları ile delegeler, Karaca’ya hediye takdim etti.

Bu arada Karaca’nın okuduğu yönetim kurulu faaliyet raporunun yanı sıra sorumlular tarafından denetleme kurulu raporu, gelir-giderler ve tahmini bütçe ile müzakere konuşmaları, tüzük tadilatında yapılan bazı değişiklikler oy birliğiyle kabul edildi.

Divan Başkanı Kahya, TGF’ye üye cemiyetlerin yeni başkanlarını tanıtmak amacıyla ve başkanlığa seçilen Karaca’nın listesinde yer alanları anons ederek tanıttı, fotoğraflar çekildi.

ZGC DELEGELERİ TGF’NİN YÖNETİMİNDE

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık’ın, TGF Yönetim Kurulu’nda yer almasının yanı sıra beraberindeki delegelerde görevlendirildi.

ZGC Başkan Yardımcıları Seçkin Kırarslan TGF yedek yönetim kurulunda, Hakan Çavuşoğlu Yüksek İstişare Kurulu (YİK) ve Denetleme Kurulu yedek üyeliklerine, Orhan Akyüz ile TGF Üst Kurul Üyesi Meryem Demir’de YİK üyesi oldu.

Ayrıca Meryem Demir, genel kurulda 4 kişiden oluşan divanda da yer aldı.

Genel kurulda söz alanların konuşmalarını tamamlamalarının ardından açık oylamayla yapılan seçimde, TGF Genel Başkanı Karaca başkanlığındaki TGF Yönetim Kurulu, şöyle oluştu:

Cafer Esendemir, Bayram Ekici, Semra Şener, Sezai Matur, Cemal İncesoyluer, Rüstem Kaya Tepe, Derya Akbıyık, Levent Altun, İbrahim Akkaya, Necmi Işıksal, Mehmet Mücahit Ceylan, Süleyman Akbulut, Reşat Akar, İlker Ülker, Mehmet Aydın ve Ercihan Çakmak. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344