Alternatif çelenk sunumu yapıldı

Cumhuriyet Bayramının kuruluşunun 97. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Valiliği önünde alternatif çelenk sunumu yapıldı.

Alternatif çelenk sunumu yapıldı
28 Ekim 2020 Çarşamba 15:52

Cumhuriyet Bayramının kuruluşunun 97. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Valiliği önünde alternatif çelenk sunumu yapıldı.

Alternatif çelenk sunumu töreninde, CHP, ADD; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Eğitim İş Başkanlığı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

CHP İl Başkanı Murat Pulat, alternatif çelenk sunumu töreninde günün anlam ve önemine binaen yaptığı açıklamada,“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmen kurulduğu 29 Ekim 1923’ün 97. yıl dönümünü kutluyorum. Aydınlanma önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü kutluyorum” diyerek şunları söyledi:

“Cumhuriyetin bilinçli önderinin yanında yürüyen devrimci kadroyu, adsız kahramanları, onların sarsılmaz ahlaklarını, dürüstlüklerini, cesaretlerini, azimlerini kutluyorum” diyerek şunları söyledi:

“Her alanda tam bağımsızlığı, özgürlüğü, ulusal egemenliği ve çağdaşlaşmayı amaçlayarak başlatılan Kurtuluş Savaşı, Atatürk’ün başkomutanlığında, açlıkla, yoklukla, yorgunlukla, terle, kanla, silah sesleriyle barut kokularıyla kazanılarak Türkiye’de Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Temelinde “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışı olan Cumhuriyetimize karşı yapılan sistemli saldırılar 29 Ekim 2020 de;  yetkileri daraltılmış Meclis, emir altına sokulmuş hukuk, tarikatlara bırakılmış eğitim, ulus bütünlüğü yerine etnik kökene, mezheplere dayalı bölünme, yaşamın her alanında yapılan din sömürücülüğü, satılarak tüketilmiş vatan toprakları, satılarak yok edilmiş fabrikalar-üretim kurumları ile halka dayatılmış Tek Adam rejimi olarak artarak devam etmektedir.

Biz bu vatanın geleceğinin sahipleriyiz. Atatürk‘ün önderliğinde büyük Türk Milleti‘nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet”

Alternatif çelenk sunum törenine, CHP İl ve ilçe başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı, ADD Başkanı ve yönetimi, Eğitim İş Başkanı ve yönetimi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başkan yardımcısı ve yönetimi ile vatandaşlar ve partililer katıldı. (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.