Ailemizin 2022-2023 bütçesini oluşturuyoruz

Ailemizin 2022-2023 bütçesini oluşturuyoruz
10 Eylül 2021 Cuma 15:42

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünün 2022-2023 bütçesinin oluşturulması için toplantı gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen bütçe toplantısına, Bölge

Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, OİP, Ağaçlandırma ve Silvikültür, İşletme ve Pazarlama, ODÜH, Mali İşler, Makine ve İkmal Şube Müdürleri, Karabük ve Safranbolu İşletme Müdürleri ve teknik personeli katıldı.

Safranbolu İşletme Müdürlüğümüzdeki toplantıda konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu “Öncelikle toplantı salonumuz hayırlı olsun. Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak ve disiplin etmek amacıyla buradayız. Ailemizin bütçesini oluşturuyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Performans kriterlerimize göre planlarımızı %100 gerçekleşecek şekilde yapmalıyız. Bütçemizin %45'i Özel Bütçe, % 55' i Döner Sermaye bütçesi. Gelirlerimizin çoğunu üretim çalışmaları oluşturmaktadır. Bunun için silvikültür başta olmak üzere, bütün ormancılık çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Hedefinizi doğru tespit ederseniz, disiplinli bir şekilde çalışırsanız başarı kaçınılmaz olur.Başarılı işletmelerde, ön plana çıkan 3 temel özellik vardır. Bunlar; Planlama, Organizasyon ve Denetimdir. Faaliyetlerin doğru planlanması, iyi işleyen bir organizasyon sayesinde değer kazanırken, sağlam bir denetim, başarının sürekliliğine katkı sağlayacaktır.

Planlamanın araçlarından biri olan bütçenin amacına ulaşabilmesi için, kontrolünün etkin biçimde yerine getirilmesi önemlidir. Bütçenin uygulanması ve kontrolü, en az bütçenin hazırlanması kadar önemli ve özen gerektiren bir husustur"

Orman Genel Müdürlüğünün stratejik planları ve politikaları doğrultusunda hazırlanmakta olan Döner Sermaye Bütçe Teklifleri, gelir-gider bütçesini oluşturan yatırımlar doğrultusunda sürdürülebilir orman yönetimi çerçevesinde, ormanları korumak, geliştirmek ve devamlılığını sağlayacak şekilde hazırlanan planların bütçesi oluşturulacağı bildirildi. Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.