Afetle ilgili riskler değerlendirildi

Zonguldak genelinde meydana gelebilecek afetlere ilişkin risklere karşı hazırlanan “2021 Yılı Zonguldak Risk Azaltma Planı” Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında Vali yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile STK temsilcilerinin yer aldığı geniş katılımlı toplantıda yapılan sunum ile tanıtıldı.

Afetle ilgili riskler değerlendirildi
27 Ocak 2021 Çarşamba 15:51

Zonguldak genelinde meydana gelebilecek afetlere ilişkin risklere karşı hazırlanan “2021 Yılı Zonguldak Risk Azaltma PlanıVali Mustafa Tutulmaz başkanlığında Vali yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile STK temsilcilerinin yer aldığı geniş katılımlı toplantıda yapılan sunum ile tanıtıldı.

Zonguldak Polis evinde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kamu kurum ve kuruluşlarının başta afetler olmak üzere, her alanda, özellikle de vatandaşımızın normal yaşantısına doğrudan etki eden her türlü olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve tedbirli olmalarının, planlama yapmalarının; afet, risk ve kriz yönetimi konusunda modern yönetim anlayışıyla hareket etmelerinin ve kurumlar arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Toplantıda katılımcılara tek tek söz verilerek görüş ve önerileri alındı, afetlerle etkin mücadele konusu istişare edildi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.