Acar, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı

Zonguldak’ta uzun süre vekil olarak yürütülen İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Bartın iline bağlı Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar atandı.

Acar,  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı
10 Mart 2020 Salı 17:03

Zonguldak’ta uzun süre vekil olarak yürütülen İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Bartın iline bağlı Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar atandı.

Alınan bilgiye göre, uzun bir süre İl Milli Eğitim müdürlüğünü Murat Kapıcı vekil olarak yürütürken, ardından bu görevinden ayrılmasının ardından vekilliğe Harun Akgül getirilmişti.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine, Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar atandı.

ACAR’IN BİYOGRAFİSİ ŞÖYLEDİR:

20/07/1978 yılında Karabük ilinde doğdu. İlkokulu köyünde Kayabaşı İlköğretim Okulunda, ortaöğretimini Karabük İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümündeki 1 yılın ardından  Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi’ne yatay geçiş yaparak  2002 yılında mezun oldu. Aynı yıl Yozgat İli Çayıralan İlçesi Karakışla İlköğretim Okulunda Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı.2003 yılında kendi okulunda yedek subay öğretmen olarak askerlik görevini tamamladı. 2005 – 2009 yılları arasında aynı okulda görevine müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak devam etti. 2009 – 2013 yılları arasında Yozgat İli Çayıralan İlçesi Menteşe Mustafa Öztürk İlköğretim okulu ve Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulunda okul müdürü olarak görev yaptı. 27/12/2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı kararnamesiyle Bartın İli Amasra İlçesine, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde ve Yetişkin Eğitimi Projesi kapsamında birçok yurtdışı eğitimlerde bulundu. Halen Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine devam eden Oğuzhan ACAR, evli ve 1 erkek, 2 kız çocuk babasıdır. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.