9 Eylül, ülkemiz için çok önemli iki yıldönümünün tarihidir

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, partisinin kuruluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

9 Eylül, ülkemiz için çok önemli iki yıldönümünün tarihidir
08 Eylül 2020 Salı 15:49

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, partisinin kuruluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Pulat mesajında, “15 Mayıs 1919 yılında Yunan güçleri tarafından işgal edilen İzmir'e, 9 Eylül 1922'de Türk ordusu zaferle girmiştir. 26 Ağustos'ta başlayan Türk taarruz, 30 Ağustos'ta tam bir zaferle Yunan ordusunu bozguna uğratmıştır” diyerek şunları söyledi:

“Eylül, CHP tarihinde de çok özel bir gündür. İzmir’i kurtardıktan bir yıl sonra, 9 Eylül 1923’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Partimizin kuruluş dilekçesini, Halk Fırkasının Genel Başkanı sıfatıyla, İçişleri Bakanlığı’na vermiştir. Bugün, CHP 97. yaşını kutluyor.

Kurtuluş Savaşı kahramanlarının savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklerinde, ülkemizin kurtarıcısı ilk genel başkanımız, en büyük yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası var. Samsun’da başlayan İzmir’de zaferle taçlanan o büyük savaşın kahramanları var. Devrimler var, kalkınma var, aydınlanma var, demokrasi var, çağdaş akıl var.  Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin geçmişi ve geleceğidir, demokrasinin teminatıdır.

Ülkemizin yaşadığı tüm sorunlara rağmen hiçbir vatandaşımız umutsuzluğa kapılmasın, sorunları çözecek kadrolarıyla Cumhuriyet Halk Partisi var.  Cumhuriyet Halk Partisi gelecek güzel günlerin umududur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak, geçmişten devraldığımız mirasın büyüklüğü, geleceğe olan borcumuzun sorumluluğu ile ülkemize sahip çıkmaya, bu uğurda aşkla ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu mücadeleye emek verenleri minnet ve saygıyla anıyorum” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.