81 ilde İstiklal Marşımız okunacak

Milli Eğitim Bakanlığının bilgilendirilmesi kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde tüm okullarda İstiklal Marşı okunacak.

81 ilde İstiklal Marşımız okunacak
10 Ocak 2021 Pazar 19:50

Milli Eğitim Bakanlığının bilgilendirilmesi kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde tüm okullarda İstiklal Marşı okunacak.

Milli Eğitim Bakanlığımızın bilgilendirilmesi üzerine; Yaşamakta olduğumuz salgın nedeniyle uzunca bir süredir İstiklal Marşı’mızı okul bahçelerimizde, öğrencilerimizle hep bir ağızdan okuyamadığımızdan 11 Ocak 2021 Pazartesi günü (yarın) saat 10.00’da, 81 ilimizdeki tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mızın çalınacak ve okunacaktır. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik edebileceklerdir.

Zonguldak İl Merkezimizdeki tören, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Tosun ve İl Milli Eğitim yöneticilerimizin katılımı ile Merkez İlçemizde TOKİ Yenimahalle İlkokulu-Ortaokulunda yarın saat 10.00 da yapılacaktır.

Sayın Bakanımız, Bakanlık merkez binasında gerçekleştirilecek İstiklal Marşı törenine iştirak edeceklerdir.

Okullarımızdaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticilerimiz ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir. İl ve ilçe yöneticilerimizin ise bulundukları bölgedeki bir okulumuzda söz konusu törene iştirak edeceklerdir.

Öğrencilerimiz ve ailelerimiz, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayabileceklerdir. Okullarımızın yakınında ikamet eden ailelerimiz ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebileceklerdir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.