"3600 biran evvel çıkmalı"

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, 3600 ek göstergenin 4 meslek gurubunu değil kamu çalışanlarının tamamını kapsaması gerektiğini söyledi.

"3600 biran evvel çıkmalı"
16 Kasım 2021 Salı 16:52

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, 3600 ek göstergenin 4 meslek gurubunu değil kamu çalışanlarının tamamını kapsaması gerektiğini söyledi.

Umarım bir an önce 3600 ek gösterge çıkar diyen Ören, “Sayın Cumhurbaşkanımız 2021 yılının sonuna doğru bu çalışmaların başlayacağını söylüyor, sayın bakan ise Ocak ayında bu çalışmaları başlatacağını söyledi. Artık bu sayın cumhurbaşkanımızın sözüdür” dedi.

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, konuşmasına şöyle devam etti:

3600 TÜM KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN ÇIKMALI

“3600 ek gösterge Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak çok ciddi üzerinde durduğumuz bir konudur. Ankara milletvekilimiz bu konuda meclise bir taslakta sunmuştu. 3600 ek göstergenin 4 meslek gurubuna değil yani öğretmen, din görevlisi, hemşire ve polisin dışında kamu çalışanlarının tamamını kapsayan bir çalışmamız var. Sayın Cumhurbaşkanımız 2021 yılının sonuna doğru bu çalışmaların başlayacağını söylüyor, sayın bakan ise Ocak ayında bu çalışmaları başlatacağını söyledi. Artık bu sayın cumhurbaşkanımızın sözüdür. Devletimizin birinci derecede sorunlusu olan bir kişinin ağzından çıkan söz bizi bağlar. Zaten bu konuda çok ciddi gelişmeler de var. Toplu Görüşmede ele alınmış ve çok ciddi bir şekilde üzerinde durulmuştu. Biz bu sözlerin takipçisiyiz.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU BİRAN ÖNCE ÇIKMALI

Emeklilerimiz şuanda çok ciddi bir sıkıntı içerisinde. Emeklilerimiz tutunacak dal arıyorlar. Dolayısıyla böyle bir çalışmanın onlarında hayatlarını rahatlatacağını düşünüyorum. Bu nedenle bir an önce 2021 yılının sonu beklenmeden 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesi noktasındaki talebimizi yineliyoruz. Yine tekrarlıyorum 3600 ek göstergeyi 4 büyük meslek gurubuna değil bütün meslek guruplarına eşit olacak şekilde çıkmasını bekliyoruz. Umarım bir an önce 3600 ek gösterge çıkar. Bununla beraber yine olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi de Öğretmenlik Meslek Kanunudur. Öğretmenlik Meslek Kanununun biran önce hayata geçirilmesini Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi olarak talep ediyoruz. Çünkü şuanda toplumun bütün kesimleri ekonomik sıkıntı içerisinde. Artık dolar durdurulamıyor, doğalgaz ve petrol zamları durdurulamıyor. Ulusal ve küresel güçler gaza basmış durumda. Buradaki artışlar ekonomik olarak bizim belimizi büküyor. Artık 2 bin 800 liraya geçinmek hayaldir. 4 bin 300 liraya öğretmenin geçinmesi hayaldir. Bin 500 liradan başlayıp 3 bin liraya kadar maaş alan memur emeklisinin geçinmesi artık hayal olmuştur.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.