14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun

Zonguldak Maden Mühendisleri Odası Şube Başkanı Çağlar Öztürk, 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun
15 Mart 2021 Pazartesi 15:16

Zonguldak Maden Mühendisleri Odası Şube Başkanı Çağlar Öztürk, 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Öztürk, Maden Mühendisleri Odası yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, “1.Dünya savaşı boyunca toplam  765 tıp öğrencisinin 346'sı çeşitli cephelerde şehit düştü ve geri dönemedi” diyerek şunları söyledi:
“1915 yılında ise Tıbbiye'ye kayıt olan birinci sınıf öğrencilerinin tamamı Çanakkale'ye gönüllü gidip burada şehit düştü ve bu nedenle Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane 1921 yılında hiç  mezun vermedi. Vatan savunması için canlarını hiçe sayan, Anadolu Direniş Destanına adlarını altın harflerle yazdırmış kahramanları ve bir yıldan uzun bir süredir Covid salgınına karşı amansız mücadelede yitirdiğimiz hekimlerimizi ve tüm sağlık emekçilerimizi  saygı ve minnetle anıyoruz.

Önce insan ilkesi ile hareket eden, ülkesinin ve insanlarının sorunlarına duyarsız kalmayan, sağlık hizmetlerinin her alanında gece gündüz demeden özveri ile çalışan tüm sağlık emekçilerinin ve hekimlerin TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN.

Sağlık çalışanlarının son dönemlerde özlük hakları, Covid 19'un meslek hastalığı sayılması hususundaki haklı taleplerini desteklediğimizi ve yanlarında olduğumuzu açıkça bir kez daha kamuoyuna duyururuz” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.